Co się stało z grafiką? [Aktualizacja] Wymiana karty graficznej

Wczoraj podczas grania w Gmod grafika się odświeżyła, pojawiły się te kreski i system zawiesił na amen.
Gdy próbuję uruchomić WinXP, komp zawiesza się.
Gdy próbuję uruchomić Win8.1, wyskakuje BSoD (dwa przedstawiłem poniżej).


karta graficzna: nVidia GeForce 7600 GT
Co się stało?

To te kreski:

GeForce 7600 GT ? Jak by to powiedzieć … to byłby już czas na nią. U mnie np. żadna karta graficzna nie wytrzymała dłużej jak 5 lat.

BGA pod chipem bądź VRAM, twój 7600GT i tak długo wytrzymał, mój padł pół roku po gwarancji, można reanimować do czasu kupna nowej, podgrzewając opalarką chip lub kości (zasłaniając wszystko poza nimi żeby nie grzać laminatu, np: folią alu). Pamiętaj że to proteza, przy dobrych lotach podziała z pół roku i znowu sypnie artefaktami…

Miałem podobny problem. Czasowo, mniej więcej na pół roku, pomogło podparcie skrajnego narożnika karty, tak aby nie opadał pod wpływem grawitacji. Później już nic nie pomagało i trzeba było wymienić. Miałem tak zarówno w przypadku ATI 9700PRO, jak i Geforce 8800 GTX.

Popróbuję waszych metod.
To jaką kartę graficzną kupić do płyty głównej Gigabyte GA-M61PME-S2P?

Ja od 7 pełnych lat mam GTS 450 i działa. Karta zintegrowana Radeon HD 4250 w moją (również 7-letnią) płytę główną też działa. Wniosek: produkt był feralny. :smiley:

Ile może ta karta przetrwać w obecnym stanie do całkowitego zepsucia się?
Skasowałem sterownik nVidia i teraz ciągnę system na standardowym sterowniku od MS.
Teraz komp to naprawdę nie do gier, tylko do podstawowej pracy…

Wyraźnie zauważyłem, że artefakty w trybie graficznym pojawiają się w miejscach, gdzie występuje cieniowanie (na WinXP)

Mineło parę miesięcy, przebolałem parę blue screenów. Teraz proszę Was!
Jaką kartę graficzną można kupić do płyty głównej Gigabyte GA-M61PME-S2P, aby można było na niej posiedzieć z rok?
Pomożecie? :blush:

Budżet przede wszystkim nowa/używana?

Używana, bo raczej nowej do tej płyty głównej się nie zamontuje. Port PCI Express x16.
Zastanawiam się nad kupnem nVidia GeForce 9600GT… Zależy jak długo ona będzie działać i po ile schodzi…

A nie możesz po prostu jej wyjąć i korzystać ze zintegrowanej CineFX 3.0 (GF6100)? Do tej pory korzystałeś z jeszcze “gorszej” bo bez sterowników nVidii. :wink:

Dlaczego twierdzisz że nie zamontujesz tam nic nowego?

Twierdzę tak, bo jednak ta płyta główna to staroć. Gdy miałem jeszcze działającą grafikę GeForce 7600GT to co jakiś czas wpadał BSoD, prawdopodobnie z winy niekompabitylności płyty z grafiką (albo przez przestarzały procesor z 94. roku).

Problem w tym, że musiałbym taką kartę graficzną pozyskać :cry:
EDIT: Z powodu błędu forum odpowiedziałem samemu sobie a nie @Radek68

Sprzęt elektroniczny nie ma daty przydatności do użycia. Albo działa, albo nie.

Jak “pozyskać”? Przecież ona jest w płycie głównej… no chyba, że to jakaś inna płyta.

To jest ta zintegrowana karta graficzna? :scream: Nawet nie wiedziałem, że coś takiego mam
Zobaczymy, popróbujemy, ale i tak zastanawiam się nad GeForce 9600GT. Ewentualnie mogę złożyć te cudo: https://www.dobreprogramy.pl/Czy-AMD-Phenom-II-X4-955-Black-to-dzisiaj-caly-czas-dobry-procesor,Wideo,83080.html
Wysokich wymagań nie mam, taki składak może u mnie w najlepszym wypadku pochodzić z 10 lat.
Co o tym sądzisz?

EDIT: Płyta główna Rev 1.0 ale to szczegół

Oficjalnie nie wspiera płyta tego procka ale podobno działa podkreślam PODOBNO. Dlatego polecam procek oficjalnie wspierany przez mobo tutaj masz listę.

Co do karty daruj sobie tego 9600GT karty bardzo awaryjne lepiej jak już GTS250 lub GTS450