Co się stało z Piratem? Co z wolnością słowa!

Jakiś czas temu Redakcja, jak napisał autor komiksu podziękowała mu za dalsze tworzenie symbolu Dobrychprogramów.pl. Jestem tu od paru lat i zawsze czytałem ten komiks, nawet jeszcze przed założeniem konta na forum. To był symbol.

Ale niestety, redakcja za komiks autorowi podziękowała.

Od tego czasu wierni fani Pirata pod każdą weekendową grą pomimo tego, że komiksu nie ma piszą niezmienne “Pirat świetny tym razem”…

Pomimo obietnic nie ma zastępstwa dla pirata. Mało tego doszło do cenzury komentarzy, wszystkie zawierające powyższy tekst zostały USUNIĘTE bo są niewygodne?

Droga redakcjo. Zrezygnowaliście z symbolu dobrych programów. Znaczek, logo zostało, symbol - Pirat zniknął. I nie poprawicie sobie opinii kasując komentarze. Jestem bardzo nie zadowolony, bardzo i sądzę, że nie tylko ja…

A wiecie, do czego prowadzi takie postępowanie [-X

Zaraz za tego ortografa dostaniesz drugie ostrzeżenie, a twój wątek poleci do śmietnika za nieregulaminowy temat. Czyli DP forum klasyk.

O to bym się nie bał, już zarobiłem warna za własne zdanie, kolesiów ze zlotów się bardziej szanuje :lol: Mogę poświęcić to konto w imię idei.

Dajcie sobie spokój, bo robi się to już nudne. Zachowujecie się jak małe dzieciaczki.

Nie damy sobie spokoju, bo jakiś wypłosz z kontem z przed paru dni i 8ma postami takie ma życzenie. Cenzura komentarzy to poważna sprawa. Zbyt poważna by ją ignorować.

Phenom , a przeczytałeś regulamin komentarzy?

Czegoś tu nie rozumiesz?

Otóż ma związek, z komentowanym tematem, ponieważ komentarze stanowią o zdaniu ludzi, którzy dany temat czytają, nie podoba nam się, że Pirata nie ma i w związku z tym piszemy Pirat świetny tym razem.

Czegoś tu nie rozumiesz?

Podzielam zdanie kolegi dotyczący pirata. Od lat odwiedzałam ten serwis by czytać newsy i śmiać się przy kolejnych historyjkach naszych bohaterów papugi i pirata. Teraz zarejestrowałam się by nie pozostać obojętna wobec tego co się stało. Skoro redakcja już nie publikuje nowych odcinków przynajmniej by przedstawiła powód dla którego nastąpił taki bieg wydarzeń. Druga sprawa to cenzura. Bardzo nieładnie postępujecie w tej kwestii. Jestem z Wami od początku i był to portal na wysokim poziomie jeszcze nawet zanim wprowadzono reklamy na DP. Teraz niestety pomimo iż strona się rozwija to zmierza w złym kierunku. Zupełnie jak z Naszą Klasą.

Pragnę zauważyć, że regulamin w punkcie 6b odnosi się jedynie do anonimowych komentarzy, dodawanych po zaakceptowaniu przez moderację.

Wypowiedzi zarejestrowanych użytkowników nie powinny być kasowane w oparciu o ww “paragraf”.

Dodam jeszcze, że usuwanie komentarzy zależy często od subiektywnej oceny danego moderatora.

Bardzo proszę o zrobienie mi/nam pięknego userbara, z tekstem ,Pirat świetny tym razem!"".

@Phenom

Wypłosz? Wypraszam sobie. DP odwiedzam regularnie od jakiegoś roku.

Nie chodziło mi o cenzurę, tylko o posty typu “Pirat świetny tym razem!”. To wszystko powoli robi się nudne, ale widać niektórzy tego nie zauważają :slight_smile:

Byłem przekonany, że płacz minie prędzej niż później. Pomijając to, że pirat był w większości przypadków żałosny, zrozumcie, że wszystko się kiedyś kończy (poza “modą na sukces” w sumie). Co w tym piracie było takiego fajnego (ba, nawet chodzą słuchy, że to nawet zabawne dla niektórych było)?

Może ktoś z administracji “machnie” im coś od niechcenia, jakikolwiek komiks co tydzień? Nie ma żadnego ryzyka - ciężko o coś mniej zabawnego/smutnego/interesującego/ciekawego/kolorowego(?)/itd. (nie wiem jaki pirat miał być, także do wyboru) - może być tylko lepiej a przestaną płakać.

PS. Jak już (nie wiedzieć czemu, przecież nawet nowy użytkownik może twierdzić, że pirat mu się nie podoba) sobie wypominacie staż, jak coś jest to nowe konto, poprzednie było założone kilka la temu i w sumie nawet się imiennym zaproszeniem na ostatni zlot mogę pochwalić.

Yeenisey, sorry :wink: A mnie chodzi o ideę. Ciebie to nudzi, ale nie wiesz nawet dlaczego tak piszemy. Do teraz. To forma protestu, ale jak widać szanowna Redakcja (oj miałbym wiele uwag na temat świerzości newsów, bo też je pisze) próbuje nas zignorować. Ba! Usuwa niewygodne komentarze, a tak się nie robi [-X

Pirata już nie ma i prawdopodobnie nie będzie. Wszyscy już doskonale wiedzą, że Wam go brakuje, dlatego nie musicie co tydzień spamować “Pirat świetny tym razem”. Czy takie komentarze były usuwane, gdy Pirat jeszcze był? Nie! Dlaczego są usuwane teraz? Bo Pirat zniknął i taki komentarz to zwykłe zaśmiecanie. Zauważcie, że Wasze wpisy, w których zaznaczacie, że chcecie ten komiks z powrotem i jesteście niezadowoleni nie są usuwane.

przybylski:

Nie zniknie. Nie będzie Pirata, będą wpisy. Tak to działa :wink: To jest tradycja dobrychprogamów…

To pewnie będą usuwane. Tak to działa :slight_smile: EOT?

Tylko jaki to ma cel? Wy będziecie zalewać portal komentarzami “pirat świetny tym razem”, redakcja będzie je usuwać, w końcu polecą bany.

Wyglądacie jak grupka fanatyków, już myślicie o tym, co zrobiono na forum ubuntu.pl. Bronimy krzyża? Allah akbar? Wasze działania nie mają sensu, działacie na nerwy użytkownikom, do których dotarło, że Pirat to komiks, który po prostu zniknął.

Zgadzam się z Tobą, my jednak chcemy wiedzieć prawdę dla czego się to stało? Czy to takie trudne? Nie może to zostać bez odzewu. Pirat był i nagle go nie ma. Dla czego? Nikt tu nie chce jakiejś wojny toczyć z powodu komiksu. Dla niektórych symbol DP dla niektórych żenada. Kto nie chciał ten nie czytał. Poznamy prawdę i przyjmiemy taki a nie inny stan rzeczy. Wszystko w życiu mija ale też ma to swoje uzasadnienie. W tym przypadku nie znamy motywu zakończenia serii malowniczych bohaterów.

Spamowanie “Pirat świetny tym razem” a kulturalne “Dlaczego Pirat zniknął?” to zupełnie co innego. Nie chce nikomu przeszkadzać w dochodzeniu do prawdy, sam jestem ciekaw, ale nie tędy droga. Ciągły spam nic nie pomoże.

Czyli co? Uważasz że ktoś kto ma już konto i jego komentarze nie przechodzą moderacji może pisać co mu się podoba, nie patrząc na regulamin i jego komentarze MUSZĄ zostać? Bo co? Bo ma założone konto?