Co się stanie jeżeli zainstaluje Windows 32bit na 64bit?

Witajcie,

co by się stało jakbym zainstalował windowsa 32bit’owego jeżeli mam procesor 64bit’owy ?

pozdrawiam

nic

EDIT:

@Johny zamiast przepisywać jakieś pierdoły prosta odpowiedź na proste pytanie, Procesor 64 bit obsługuje zarówno instrukcje 32 jak i 64 bitowe, więc nie stanie się NIC i tyle.

System będzie działał w trybie 32 bitowym,rozwój procesorów następuje też przez dokładanie rozszerzeń architektury

Pierwszy był koprocesor matematyczny obecny w każdym dzisiejszym procesorze PC,potem doszło MMX - MultiMediaeXtension - nowe rozkazy i rejestry zmapowane na koprocesorze mające ułatwić przetwarzanie multimiediów,potem SSE Intela i 3D Now AMD,teraz dochodzi rozszerzenie 64 bit,są to nowe 64 bitowe rejestry procesora

Johny , czy ty uważasz że jakaś ******* historia procesora mnie interesuje :!:

To sie mylisz bo naprawdę nie OBCHODZI mnie to

Ja prosiłem tylko o informacje na temat :

pozdrawiam (i przepraszam jeżeli uraziłem)

A czy w drugą stronę też tak jest ?

czyli :

PROCESOR 32bit obsługuje instrukcje 32bitowe oraz 64bitowe?

Działa to tylko w jedną stronę.

Czyli jeżeli posiadam system windows 64bit a procesor 32bit to zaczynają się schody ?

dobrze rozumiem ?

pozdrawiam

Spokojnie,spokojnie,chciałem ci tylko wytłumaczyć jak z prockami z PC jest,systemu 64 bitowego nie uruchomisz na procku tylko 32 bitowym,bo nie obsługuje on rozszerzeń 64 bit,chodzi o rozkazy i rejestry,których 64 bitowy system używa

i tak nie kumam o co ci chodzi wiec daruj sobie takie lekcje:)

pozdrawiam

Tak. Jeśli posiadasz system 64-bitowy i procesor 32-bitowy to nie zainstalujesz systemu.

ok, dziękuje za informacje