Co się stanie z 30 dniową wersją Visty?

Z pewnych powodów niedługo będę musiał odinstalować Vistę Home Premium. Wiem, że można nie wpisywać klucza i podczas instalacji wybrać odpowiednią wersję. Chciałbym spróbować wersji ultimate. Pytanie co się stanie po tych 30 dniach i wpisaniu klucza? Czy Vista jakoś sama odinstaluje składniki Ultimate i pozostawi te tylko z wersji Home, czy też trzeba będzie ją ponownie instalować?

Będzie wywalać komunikat przed zalogowaniem żeby aktywować Winde i jak jej nie aktywujesz to albo będziesz musisz czekać pare sek żeby się zalogować, albo w ogóle się nie zalogujesz.

Jeśli w ciągu 30 dni nie zrobisz aktywacji kluczem lub crack’iem to vista 30 dnia o północy po zrestartowaniu nie włączy się… odpali się jedynie IE i automatycznie przeniesie cię na stronę m$ abyś dokonał rejestracji online nic innego nie zrobisz… chyba, ze format :wink:

adam749 , Hisato mi nie o to chodzi. Chodzi mi, że podczas instalacji wybieram sobie wersję Ultimate (chociaż mam klucz do H.P). Po 30 dniach niebędę mógł się zalogować, więc wtedy wpiszę klucz do Visty Home Premium i co wtedy? Czy Vista pozbędzie się jakoś wersji Ultimate i pozostanie przy Premium czy też trzeba będzie ponownie Vistę zainstalować czy coś takiego?

Wtedy to będzie Vista Home Premium i wszystkie bajery z Ultimate zostaną usunięte lub zdezaktywowane(że nie da się ich uruchomić).

Aha, dzięki, bo gdzieś czytałem, że nic innego nie pozostaje tylko ponowna instalacja Visty

Niestety dobrze słyszałeś. Trzeba przeinstalować Ultimate do HP. Podczas instalacji bez klucza jest napisane, że musisz wybrać tą wersję, którą kupiłeś/ kupisz. Poczytaj dokładnie wszystkie komunukaty przy instalacji.

a konkretnie ten:

http://img225.imageshack.us/my.php?imag … stylh8.jpg

najwyraźniej kolega podważa zdanie producenta

zweryfikowałeś to w praktyce adam749?

Nie. Myślałem że to usunie, a nie odrazu będzie trzeba formata robić. Sorry za wprowadzanie w błąd.