Co sie stanie z windows XP Home po zmienie płyty głównej?

Tak jak w temacie dla wiadomosci mam licencje OEM i mm go kupionego w styczniu. A tak nie do tematu mówiąc jak go uaktualnic do windows vista bo czytalem ze mozna??

Nic sie nie stanie z XP po zmianie plyty glownej, zainstalujesz sterownik i bedzie ok. tak mi sie wydaje :mrgreen:

Na pewno nie wybuchnie ale ponowna instalacja będzie konieczna.

U mnie po zmianie dwóch podzespołów wyskoczyła aktywacja systemu mimo że już wcześniej aktywowałem. I z uwagi na to że po kliknięciu aktywacja pisało że klucz jest już używany , dzwoniłem do MS do Warszawy i przeprowadziłem aktywacje telefonicznie. Pomogło o dziwo… Chociaż zazwyczaj trzeba im przedstawiać dowód zakupu systemu , kompa itd ;<

Pozdrawiam

Nic dziwnego, że po zmianie płyty głównej trzeba ponownie aktywować system i że się wyświetla, że klucz jest już używany. Bo taka jest prawda. Wersja OEM jest PRZYPISANA do płyty głównej i instalacja na innym komputerze (czyli mającym inną płytę główną) jest tak naprawdę nielegalna. Także wymiana płyty jest niezgodna z licencją OEM i po wymianie tego podzespołu trzeba kupić kolejną licencję. (A pierwszą można, oczywiście, używać na komputerze, składającym się z płyty głównej, którą wymieniliśmy).