Co spowodowało reset komputera po uruchomieniu?


(system) #1

tak jak w temacie. zaraz po pojawieniu się pulpitu komputer się zresetował. wątpię żeby było to coś z zasilaniem. zrobiłem skan HijackThis i wyszło coś takiego http://www.wklej.org/id/95018/ nie znam się na tym i mam pytanie czy to jest coś w rejestrze? ten reset to wina hardware czy software?


(Ka$$) #2

Log czysty.

Pobierz: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... +5.01.1700

i podaj temperatury


(system) #3

Mam ten program i pokazuje mi GPU ok 37*C, HDD 32*C a CPU nie pokazuje ŻADEN tylko Dual-Core Center z CD producenta. Mam włączone Cool'n'Quiet więc w idle temperatura jakieś 28*C.

Log może teraz jest czysty bo wyczyściłem rejestr zaraz po tym resecie :smiley: No ale zobaczę czy to się powtórzy.. Na razie chyba nie mam się czego bać? I to bardziej może wskazywać na HW czy SW?


(Henio Mazurek) #4

Przecież był BSOD, tutaj raczej o oprogramowanie się rozchodzi. Moze czyszczenie rejestru coś dało.

Odczytaj plik zrzutu (powinien być pod C:\windows\minidump) tym programem i zapodaj wynik

http://www.microsoft.com/whdc/devtools/ ... llx86.mspx

Jeśli nie znajdziesz go, szukaj przyczyny w podglądzie zdarzeń.


(system) #5

Nic w tym folderze nie mam... #-o a ten program do czego służy? co nim otworzyć? wybaczcie, z TYCH spraw to ja raczej ciemny jestem :smiley:


(Henio Mazurek) #6

Ten program służy do tego by odczytać plik zrzutu, którego jak twierdzisz nie masz. Przyczyny szukać możesz w podglądzie zdarzeń jak Ci się chce. Aby zatrzymać na dłużej BSOD: PPM na Mój komputer => Właściwości => zakładka Zaawansowane => Uruchamianie i odzyskiwanie => Ustawienia => pod Awaria systemu odznacz Automatycznie uruchom ponownie. Jak sytuacja się powtórzy podajesz kod błędu i plik go wywołujący (oba na BSOD'zie).


(system) #7

W tej chwili mam wyłączoną tą opcję (automatycznie uruchom ponownie) i zobaczę czy problem się powtórzy, wtedy podam kod błędu. A dlaczego ten folder mam pusty? :slight_smile:


(Henio Mazurek) #8

Bo najwyraźniej nic się tam jeszcze nie zapisało a powinno skoro był BSOD. No nic, to wypatruj tego BSOD'a.


(system) #9

A skoro nie ma pliku, to BSOD był na 100%?


(Henio Mazurek) #10

Ale jest jeszcze problem?

W logu jest zapis

Co mówi, że BSOD się zdarzył. Możliwe, że nic się w minidump nie zapisało.