Co szybsze xp czy vista?

Witam!

Czy vista jest(będzie) szybsza niż xp w grach?

na pewno, tylko że to zależy od twojego kompa :stuck_out_tongue: :mrgreen:

Nie ma to jak dobrze ułożone pytanie… chodziło ci o to czy gry pod Vistą chodzą szybciej? Odpowiedź brzmi nie ponieważ Vista będzie zajmowała więcej pamięci ram tym samym mniej wolnego ramu zostanie dla gry.

Nie zgodzę się z tobą, przy 2 giga ramu, dzięki dcx 10 gry wymiatają szybciej na viście… chociażby bieżmy ostatn buid visty, rc1, nfsu i gta sa śmigają szybciej na viście, niż przy tym samym sprzęcie na xp

aero

No wiesz przy 1GB ramu różnica międzu Xp a 98 też się zaciera w grach z powiedzmy 2002/3 roku, ale mało kto miał wtedy 1gb…

To ja może sprecyzuje moją odpowiedź: Vista zostawia mniej ramu dla innych aplikacji, więc jeżeli ma się mało ramu to bardziej wymagające aplikacje będą korzystały z wolniejszego pliku wymiany co zaowocuje spadkiem wydajności.

To będzie analogicznie jak z 98 -> XP, tzn nowy system ma większe wymagania, ale daje nowe możliwości. (Vista potrzebuje więcej miejsca na dysku, więcej ramu, lepszej karty graficznej i procesora, ale oferuje 64-bitowość*, Dx 10 itd.)

*wiem, wiem że jest 64bitowy Windows XP, ale jest tylko po angielsku i wsparcie w porównaiu do wersji 32-bitowej jest bardzo słabe.

Tylko widzisz, ty oceniasz system którego jeszcze nie ma :confused:

Może z osądem poczekajmy do wersji finalnej, gdyż i tak teraz non stop poprawiają szybkość działania systemu, z każdym kolejnym buildem system na moim kompie chodzi znacznie szybciej, więc zobaczymy jak zachowa się wersja finalna :stuck_out_tongue:

A z tego co pamiętam najbardziej mułowata wersja to 5219, od tej wersji wszystko zmieniło się na lepsze,

gdzieś widziałem test.

na takiej samej konfiguracji (bardzo mocnej) gry na Viście działały około 30% wolniej!

jak znajde to podam linka, ale w ogóle nie mogę sobie przypomnieć gdzie go widziałem.

oczywiście w grach z dx 10 sytuacja może się zmienić, ale mimo wszystko aktualnie do grania tylko Xp.

Jest, jeszcze nie finalna wersja, ale RC to bardzo blisko do finalnej.

A kto sam używa czasu teraźniejszego i to o DirectXie 10, w którym nie ma dostępnych gier? :stuck_out_tongue:

No wiesz jasne parę MB z ramu może zaoszczędzą w finalnym bulidzie, ale cudów wymagać się nie da zwłaszcza, że do wersji RC nie wprowadza się dużych zmian.

XP może pozostac standardem jeszcze rok,starszych ile gier będzie chodzic z Vistą,tego nikt nie wie,a wymagania się zacierają,inne aplikacje bardzo szybko mają podobne

No to sami widzicie, że niektórzy mówią, że jest szybsza a niektórzy, że wolniejsza.

To ja się teraz pogubiłem:(

To jak jest taki problem to może redaktorzy dobreprogramy.pl zajmą się i zrobią taki test?

No na razie z rc1:)

Wezcie pod uwage, ze szybkosc dzialania gry nie zlaezy tylko od pamieci - to, ze Vista zajmuje wiecej ramu a co za tym idzie - zostanie mnie na gre wcale nei musi oznaczac spadku wydajnosic. Od tego tez zalezy wspolpraca Visty z procem, agp, plyta glowna itp oraz ze sterownikami. Robilem sobie z ciekawosci waszych postów test na NFSL Underground 2 - w XP (takie same opcje, ustawienia wszystkiego itp, świeżey system) wyszło mi 27 fps (tak zawsze mialem grajać w nfsu2) przy 800 x 600 - w Viscie - 32. piec klatek to roznica kolosalnsa.

800 x 600?

To samo ustawienie co w xp w grze?

Doom3 1.3

1280x1024x32xAA8xAnizo16xHQxTRAAxGammaAA

XP SP2 32bit = 51,6 FPS

Vista 5728 x64bit = 44,7 FPS

Nieźle ale jak na razie XP dla graczy i to w wersji 32 bit jest… najlepszy

CO tu gadac Vista to narazie niedopracowany system,sterowniki no to jak gierki moga lepiej chodzic :!:

heh ale też tzreba brać pod uwagę że niektóre gry szybciej śmigają na xp, a niektóre na viście lepiej chodzą, poczekajmy jerszcze miesiąc czasu do premiery Visty… wtedy zobaczymy … aczkolwiek i tak gdzieś za rok, będą na rynek wychodziły gry only Vista

Vista wolniejsza! !!

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=15n=5090

Dla tego się upewniałem wcześniej:)

The neo to jest chwyt marketingowy tak samo jak to było w przypadku GTA SA że nie będzie działać na kartach GF 2 64MB :wink: potem sie okazało że to sciema była a gra działała na niskich detalach aż miło… tak samo jest z tym aby ludzie kupowali lepsze kompy, podzespoły itp.

Dla mnie vista będzie szybsza … nie sugerujcie się artykułem na vortalu tylko opiniami userów :

http://winbeta.fora.pl/viewtopic.php?t=2262&highlight= :x