Co szybsze xp czy vista?

(Macio117) #1

Witam!

Czy vista jest(będzie) szybsza niż xp w grach?

(Laki000) #2

na pewno, tylko że to zależy od twojego kompa :stuck_out_tongue: :mrgreen:

(Sawyer47) #3

Nie ma to jak dobrze ułożone pytanie… chodziło ci o to czy gry pod Vistą chodzą szybciej? Odpowiedź brzmi nie ponieważ Vista będzie zajmowała więcej pamięci ram tym samym mniej wolnego ramu zostanie dla gry.

(aero) #4

Nie zgodzę się z tobą, przy 2 giga ramu, dzięki dcx 10 gry wymiatają szybciej na viście… chociażby bieżmy ostatn buid visty, rc1, nfsu i gta sa śmigają szybciej na viście, niż przy tym samym sprzęcie na xp

(Sawyer47) #5

aero

No wiesz przy 1GB ramu różnica międzu Xp a 98 też się zaciera w grach z powiedzmy 2002/3 roku, ale mało kto miał wtedy 1gb…

To ja może sprecyzuje moją odpowiedź: Vista zostawia mniej ramu dla innych aplikacji, więc jeżeli ma się mało ramu to bardziej wymagające aplikacje będą korzystały z wolniejszego pliku wymiany co zaowocuje spadkiem wydajności.

To będzie analogicznie jak z 98 -> XP, tzn nowy system ma większe wymagania, ale daje nowe możliwości. (Vista potrzebuje więcej miejsca na dysku, więcej ramu, lepszej karty graficznej i procesora, ale oferuje 64-bitowość*, Dx 10 itd.)

*wiem, wiem że jest 64bitowy Windows XP, ale jest tylko po angielsku i wsparcie w porównaiu do wersji 32-bitowej jest bardzo słabe.

(aero) #6

Tylko widzisz, ty oceniasz system którego jeszcze nie ma :confused:

Może z osądem poczekajmy do wersji finalnej, gdyż i tak teraz non stop poprawiają szybkość działania systemu, z każdym kolejnym buildem system na moim kompie chodzi znacznie szybciej, więc zobaczymy jak zachowa się wersja finalna :stuck_out_tongue:

A z tego co pamiętam najbardziej mułowata wersja to 5219, od tej wersji wszystko zmieniło się na lepsze,

(freedom) #7

gdzieś widziałem test.

na takiej samej konfiguracji (bardzo mocnej) gry na Viście działały około 30% wolniej!

jak znajde to podam linka, ale w ogóle nie mogę sobie przypomnieć gdzie go widziałem.

oczywiście w grach z dx 10 sytuacja może się zmienić, ale mimo wszystko aktualnie do grania tylko Xp.

(Sawyer47) #8

Jest, jeszcze nie finalna wersja, ale RC to bardzo blisko do finalnej.

A kto sam używa czasu teraźniejszego i to o DirectXie 10, w którym nie ma dostępnych gier? :stuck_out_tongue:

No wiesz jasne parę MB z ramu może zaoszczędzą w finalnym bulidzie, ale cudów wymagać się nie da zwłaszcza, że do wersji RC nie wprowadza się dużych zmian.

(Johny) #9

XP może pozostac standardem jeszcze rok,starszych ile gier będzie chodzic z Vistą,tego nikt nie wie,a wymagania się zacierają,inne aplikacje bardzo szybko mają podobne

(Macio117) #10

No to sami widzicie, że niektórzy mówią, że jest szybsza a niektórzy, że wolniejsza.

To ja się teraz pogubiłem:(

To jak jest taki problem to może redaktorzy dobreprogramy.pl zajmą się i zrobią taki test?

No na razie z rc1:)

(system) #11

Wezcie pod uwage, ze szybkosc dzialania gry nie zlaezy tylko od pamieci - to, ze Vista zajmuje wiecej ramu a co za tym idzie - zostanie mnie na gre wcale nei musi oznaczac spadku wydajnosic. Od tego tez zalezy wspolpraca Visty z procem, agp, plyta glowna itp oraz ze sterownikami. Robilem sobie z ciekawosci waszych postów test na NFSL Underground 2 - w XP (takie same opcje, ustawienia wszystkiego itp, świeżey system) wyszło mi 27 fps (tak zawsze mialem grajać w nfsu2) przy 800 x 600 - w Viscie - 32. piec klatek to roznica kolosalnsa.

(Macio117) #12

800 x 600?

To samo ustawienie co w xp w grze?

(system) #13

Doom3 1.3

1280x1024x32xAA8xAnizo16xHQxTRAAxGammaAA

XP SP2 32bit = 51,6 FPS

Vista 5728 x64bit = 44,7 FPS

Nieźle ale jak na razie XP dla graczy i to w wersji 32 bit jest… najlepszy

CO tu gadac Vista to narazie niedopracowany system,sterowniki no to jak gierki moga lepiej chodzic :!:

(aero) #14

heh ale też tzreba brać pod uwagę że niektóre gry szybciej śmigają na xp, a niektóre na viście lepiej chodzą, poczekajmy jerszcze miesiąc czasu do premiery Visty… wtedy zobaczymy … aczkolwiek i tak gdzieś za rok, będą na rynek wychodziły gry only Vista

(Macio117) #15

Vista wolniejsza! !!

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=15n=5090

Dla tego się upewniałem wcześniej:)

(Azpr) #16

The neo to jest chwyt marketingowy tak samo jak to było w przypadku GTA SA że nie będzie działać na kartach GF 2 64MB :wink: potem sie okazało że to sciema była a gra działała na niskich detalach aż miło… tak samo jest z tym aby ludzie kupowali lepsze kompy, podzespoły itp.

(aero) #17

Dla mnie vista będzie szybsza … nie sugerujcie się artykułem na vortalu tylko opiniami userów :

http://winbeta.fora.pl/viewtopic.php?t=2262&highlight= :x