Co to jest "Blokada simlock : Era"?

witam mam pytanie jesli jest cos takiuego :Blokada simlock : Era

to znaczy ze on na ere działa czy nie działa?

To znaczy że jak włożysz karte Ery to działa, ale jak inną niż era to już nie działa(Orange, Heyah, Plus itd, oprócz Ery)

Aha tak jak sie myślałem dzieki

heyah będzie działać,sam tak mam,simlocka na ere a z heyah korzystam,z tego samego nadajnika korzystają itp :stuck_out_tongue:

Potwierdzając słowa @alfa78 powiem, że np telefon kupiony w Plusie (na abonament) będzie działał z kartą MixPlus’a bądź też Simplusa.

PS. A poza tym wystarczyło :google:

Telefon z sim lock’iem na Plusa działa z kartami SIM: Plusa (abo, karta), Sami Swoi, mBank Mobile oraz inni MVNO działający na sieci Polkomtela (Play nie będzie działał ze względu na inny kod MNC – dla Polkomtela 01, dla Play 06).

Telefon z sim lock’iem na Era działa z kartami SIM: Ery (abo, karta), Heyah, Mobilking oraz inni MVNO działający na sieci PTC.

Analogicznie z Orange.

Heah to część Ery

Na Allegro są sprzedawane specjalne nakładki na karty sim,które oszukują telefon i np.karta z orange działa w telefonie z simem na era.-Sprawdzone osobiście.

A tak na marginesie to zastanawiam się czy owa blokada na telefon jest zgodna z prawem,bo kupujemy telefon w promocyjnej cenie i jest naszą własnością,nie jesteśmy pociągani do odpowiedzialności bądź zwrotu w przypadku jego sprzedania czy też zniszczenia.Gdy zgubimy aparat lub zostanie nam skradziony to cały czas jesteśmy zobowiązani do uiszczania abonamentu…więc telefon nie jest integralną częścią umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych.W związku z tym utwierdzam się w przekonaniu że jesteśmy oszukiwani bo telefon,za który zapłaciliśmy jest ograniczony i nie pozwala go w pełni wykorzystać.

Tutaj przykładem jest tak zwana wymiana aparatu-za to że postanowiłem przedłużyć umowę w sieci “X” dostałem telefon w extra cenie,który dałem żonie,a żona ma kartę sim w sieci “Y” i z telefonu skorzystać nie może.

longer , jest zgodne z prawem. Ściągnięcie blokady simlock nie grozi przecież żadnymi konsekwencjami, chyba że wada telefonu powstała właśnie na skutek ściągnięcia owej blokady. Polkomtel kilka lat temu miał sprawę w sądzie na temat blokady simlock. Od tej pory ma zaznaczone w regulaminie że można ściągnąć blokadę bez utraty gwarancji. Taki sam zapis w sowim regulaminie ma Play. Poza tym operator po zakończeniu umowy ma obowiązek na Twoją prośbę zdjąć blokadę za darmo.

Ciekawe jak to się ma do rzeczywistości :lol:

Ja mam w Orange i byłem w salonie i powiedzieli że trzeba iść do salonu firmowego, a tam mi sie nie chce iść. Czyli z tego wynika że nie zdejmą blokady w normalnym salonie jaki jest np: w centrach handlowych.

Należy iść do salonu firmowego danej sieci z dowodem zakupu telefonu i załatwiają albo od ręki albo odbiór za kilka dni. Nie ma z tym żadnego problemu. Pod warunkiem że nie zgubiliśmy dowodu zakupu i oczywiście nasza umowa dobiegła końca :smiley:

W erze jak się nie mylę za zdjęcie simlocka bez utraty gwarancji jest 500zł. Ale jeśli nie to przepraszam, źle zrozumiałem panią w salonie. Przepraszam

taa 500zł? to nikt by sie w to nie bawił 30 zł płacisz i niemasz simcocka ;p :smiley:

W zależności od telefonu trzeba zapłacić za zdjęcie simlocka, np. w salonie Nokii można zdjąć za darmo, ale za zdjęcie z jednego z modeli Sagema (nie pamiętam którego) trzeba zapłacić 150zł

witam ! czy ktos moze wie jk sciągnąc blokade sim lock na era z sony ericsona k510i ???

macius2g , poczytaj