Co to jest buforowanie?

Witam,

poszukałem na wikipedii co to jest buforowanie ale niestety nie kumam o co chodzi!! czy ktoś mógłby mi to wytłumaczyć

Dodatkowo proszę o wytłumaczenie rezultatu po teście wydajności w programie eBoostr

buforowaniefs5.png

Co ten rozultat prezentuje ? a raczej czy rezultat jest dobry czy raczej bieda ??

z góry wielkie za cały poświęcony czas

Pozdrawiam

Bufor to taki obszar/część, która działa jakby takie dodatkowe cegiełki na wadze dorzucane, aby była równowaga…

Co do testu, jakie masz pamięci?

Buforowanie to odczyt z wyprzedzeniem,często dotyczy to multimediów w sieci,gdzie dane muszą być dostępne natychmiast,gdy oglądasz np. klip na YouTube,to jego część jest wczytywana z wyprzedzeniem,ty oglądasz 10 sekundę filmu,a do pamięci ładowanych jest 30 następnych sekund,do tego właśnie użyty jest bufor,aby zapewnić płynne odtwarzanie audio,video dane muszą być wczytane z wyprzedzeniem,przy ograniczonym buforze,wyświetlone już klatki są usuwane,aby zrobić miejsce dla następnego kawałka filmu,bufor to zapasowy obszar pamięci dla tak doczytywanych danych,a co do rezultatu na ekranie,nie wiem ile masz pamięci operacyjnej w systemie,chodzi o współpracę między pamięcią operacyjną,a dyskiem,tu też dane są odczytywane z wyprzedzeniem,aby przy następnej operacji nie szukać ich na dysku,tylko mieć w pamięci,każdy dzisiejszy dysk ma też bufor,prędkość zależy od wielu czynników,czasy dostępu do dysku i danego typu pamięci,itd.

Slot 1 : Nanya Technology 512 MB

Max Band Width: PC3200 200 Mhz

Slot 2 : Kingston 256 MB

Max Band Width: PC3200 200 Mhz

Tak to się u mnie prezentuje

Pozdrawiam