Co to jest expansion port 3?

Witam Was.

Mam notebooka Hp i mam w nim port “expansion port 3” . Nie wiem do czego on służy, ani nie wiem co mogę pod niego podpiąć. Nad portem mam ikonkę jakby notebooka z 2ma strzałkami (<- , ->) i cyferką 3. Prosiłbym o napisanie mi do czego służy, i czy da się pod to podpiąć może kartę dźwiękowa 5.1.

Pozdrawiam. M.

pewnie chodzi o port express card ver. 3 (pcmcia były w wersji 1/2).

Nie to jest port do podłaczenia stacji dokującej.

Stacja dokująca pozwala na podpięcie wszelkich urządzeń zewnętrznych, jak głośniki, kabel LAN, urządzeń USB, jak klawiatura, mysz, labek do telefonu, monitora, telewizora i innych. Łączy się z notebookiem przy pomocy tylko jednego kabla ze złączem Expansion Port 3.

Co zyskujesz?? Każdy, kto korzysta w domu z notebooka, np. nie mając komputera stacjonarnego wie, jak bardzo uciążliwe staje się podłączanie tych wszystkich kabli za każdym razem, gdy chce się używać zewnętrznego sprzętu, później je trzeba odpinać, jak chce się zabrać notebooka. Mnie osobiście szlag trafiał do czasu jak sobie kupiłem taką stację. Ta stacja pozwala na zrobienie tego jednym kablem, co umożliwia szybkie podpięcie i odpięcie notebooka od wszystkich urządzeń w jednym czasie. Stacja po dokupieniu specjalnej kieszeni z dyskiem, która chowa się w jej obudowie, pozawala na tworzenie kopii bezpieczeństwa w domu za każdym razem, gdy podłączysz do niej notebooka. pozwala także gromadzić inne dane, jak zdjęcia filmy, ważne dokumentacje i inne dane, które są dla ciebie cenne, albo nie potrzebne cały

Tekst z aukcji notebooka HP DV9500T.

widziałem sporo hp z różnych serii, sam mam hp/compaq i owym złączem się nie spotkałem :P.

dzięki dybos! Teraz wiem co muszę sobie dokupić :slight_smile: i wiem o co chodzi :stuck_out_tongue: Bo pierwszy raz widziałem taki port i żaden kabel w domu nie pasował :wink:

Widzisz technik_elektro, trzeba było kupić Paviliona a nie Compaqa to też byś mial ;]

hp o compaq od jakiegoś czasu to już ta sama marka ;-).

Wiem :slight_smile: Dlatego podałem Pavilion nie HP, bosam Compaq stał sie tylko jedna z linii notebookow.

patrzyłem za tymi stacjami dokującymi i replikatorami, tanie to nie jest, ale można już coś za 400zł kupic.

Ten port to fajna sprawa jesli ma sie DUŻO osprzetu, ten port maja tylko nowe notebooki i tylko z Hp chyba. Szkoda tak było by taniej.