Co to jest funkcja NIM - naciśnij i mów?


(patrx95) #1

Chciałbym się dowiedzieć co to jest funkcja NIM.

W nokii 5200 jak wejde w menu i w naciśnij i mów, a później włącz nim to jest taki błąd "Nie można włączyć nim. Sprawdź ustawinia"

Wie ktoś może jak ustawić na prawidłowe ustawienia?


(eyeti) #2

Jest to dostępne tylko w PLUSIE :slight_smile:

Abonament jedno dniowy kosztuje 1,22 z vat

miesięczny 30 zł :smiley:


(patrx95) #3

36,60 dokładniej :stuck_out_tongue:

a nie da się w orange :?:


(Mariusz9a) #4

Nie da. Tylko Plus wdrożył ta technologie. W sumie fajna sprawa. Za 36,6zł miesięcznie dostajemy nieograniczone gadanie ze wszystkimi w Plusie którzy mają usługę push to talk.


(Zonkishi) #5

ale jak to dokładnie działa


(patrx95) #6

uruchamia się to w menu nokii (nie wiem jak w innych markach) i później jest naciśnij i mów a później włącz NIm


(Mariusz9a) #7

W skrócie - podajesz identyfikator/identyfikatory osób z którymi chcesz gadać. Naciskasz guziczek, mówisz a Twój głos jest kodowany i kompresowany a następnie przekazywany za pomocą transmisji danych od GPRS po HSDPA (zależy w jakim zasięgu jesteś). Algorytm jest na tyle dobry że pozwala na działanie usługi w czasie rzeczywistym juz przy najwolniejszej transmisji GPRS. Wiadomość dociera do osoby o podanym identyfikatorze (lub osób), identyfikator to numer telefonu. Dźwięk jest rozkodowywany itd. i słyszymy w głośniczku. Robi się to za pomocą funkcji bodajże Haara (lub trygonometrycznych – nie pamiętam już tego). Zresztą samo zagadnienie matematyczno-fizyczne tego jest skomplikowane dla szarego człowieka. Jedynym słowem gadamy jak przez krótkofalówkę, nie ma opóźnień a jakość jest dobra.


(mati75) #8

Funkcja podobna do walkie talkie. W za drogie i nie potrzebne, w USA bardzo popularne.


(Mariusz9a) #9

Cena to pojęcie względne. 1,22zł na dobę to nie jest dużo zwłaszcza że minuta połączenia głosowego to średnio ok 40gr/min.


(patrx95) #10

a jeśli ma się w plusie no to co trzeba ustawić czy to tak jest jak z ustawieniami z GPRS co wystarczy w necie podać nr telefonu i inne i sieć plusa przysyła ustawienia