Co to jest ##id_string16##?

Czy ktoś mógłby mi pomóc zidentyfikować co to jest to ##ID_STRING16##? znajduje się to w c/program files/amd/cim/bin64, wcześniej tego nie zauważyłam z powodu braku użytkowania komputera ale jakiś czas temu instalowałam ADM radeon setting, do mojej karty graficznej, czy to jest wirus jakiś bug? czy mogę to bezpiecznie usunąć czy jest to w jakimś stopniu potrzebne? skanowałam komputer ADWcleaner, wykryło jeden problem ale został on usunięty.

Na forum AMD piszą że to błąd w sterownikach występujący na systemach nieanglojęzycznych i radzą odinstalować sterowniki przy pomocy Display Driver Unistaller, a następnie zainstalować ponownie.
Nie jest to w każdym razie spowodowane wirusem, tylko błędami w tłumaczeniu. Raczej nie ma się o co obawiać.

1 polubienie

Dobrze, dziękuję w takim razie spróbuje to odinstalować

Jeszcze takie małe pytanie ponieważ skanowałam komputer adw cleaner (ale coś mu nie ufam że jest dobry), wykrył mi jeden błąd, został usunięty ale chciałabym mieć pewność że na pewno nie mam żadnego wirusa, posiadam oryginalne antywirusy ale niestety bardzo spowalniaja komputer gdy pracują w tle oraz wiele lepszych skanowan wymaga zapłaty. Czy możecie/możesz polecić mi jakiś program do samego skanowania i usuwania wirusów? Mam microsoft security ( po długim szukaniu w Internecie dowiedziałam się że jest on słaby i nie ma sensu ale czasami co nie co wykrył.)
Przepraszam że w tym samym temacie.

Program poprosił o uruchomienie go w trybie awaryjnym Tak zrobiłam lecz niestety nie da sie odinstalować nic.

Jeśli obawiasz się ze masz zawirusowany komputer to załóż temat w dziale Bezpieczeństwo stosując się do instrukcji


Co do antywirusów to nie mogę polecić nic poza systemowym defenderem, bo z niczego innego nie korzystam. Mi wystarcza zachowanie podstawowej higieny podczas pracy z komputerem, ale dawniej stosowałem Comodo Internet Serucity, albo jakoś tak podobnie się ten pakiet nazywał - nie wiem czy nadal jest dostępny do użytku domowego.

Co do tego zrzutu ekranu, to co się dzieje kiedy klikniesz “Usuń wszystkie sterowniki i uruchom ponownie”?

Dziękuję za podpowiedź dotycząca antywirusa.
A w temacie amd, nic ponieważ nie da sie kliknąć tego

Przepraszam za błąd, jednak da sie kliknąć…
Mam do wyboru co chce odinstalować i teraz nie wiem czy ma być to karta graficzna czy realtek tzn audio?

Nie znam tego programu. Może ktoś kto nim usuwał sterowniki podpowie dlaczego ta opcja jest nieaktywna. W tym czasie spróbuj odinstalować sterowniki normalnie poprzez dodaj/usuń programy w Windows. Zresetuj komputer i zainstaluj jeszcze raz, albo po prostu zapomnij że masz taką śmieszną nazwę katalogu w program files, bo to w niczym nie przeszkadza :wink:

edit.

Chodziło o kartę graficzną :wink: Inne sterowniki zostaw w spokoju :wink:

Fakt, wybacz ale tak to jest jak się coś robi na wariackich papierach :wink: dziękuję bardzo za pomoc, teraz muszę w takim razie tylko zainstalować nowe sterowniki.
Pozdrawiam

Reinstalacja nic nie daje. Problem i tak wraca, nawet po DDU. Trzeba z tym żyć - mam to przy każdej aktualizacji sterowników. Po prostu olej lub usuń katalog z menu start. AMD póki co nic z tym nie zrobiło. Nie jest to jakiś krytyczny problem więc nie traktują tego priorytetowo. Parę takich drobnostek jest w tych sterownikach, jak np. zła wersja sterownika wyświetlana w Radeon Settings. Czasem się zdarza i nie ma na to rady, ale to nie robi większych problemów.

Właśnie mam teraz inny problem ale związany z tym tematem, ponieważ nie pamiętam dokładnej nazwy karty graficznej, Bios ani nic innego jej nie widzi, odkręciłam obudowę ale niestety tam jest tylko napisane GIGABYTE D33006, nie mogę znaleźć żadnych sterowników ani informacji z której serii jest ta karta graficzna. Wiem tylko że AMD, ale w internecie znalazłam także że to są karty produkowane z serii NVIDIA, jestem zielona w tych sprawach więc prawdopodobnie mogłam coś pomieszać ale bardzo proszę o pomoc.

Na screenie z DDU masz napisane AMD Radeon 7770, czyli możesz instalować ostatnie Adrenalin. Trzymaj się stabilnego wydania czyli 18.7.1, bo z opcjonalnymi (beta) bywają problemy.

https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-18-7-1

Wybierz odpowiednią wersję Windowsa, bo nie wiem czy masz 32 bit czy 64.

Właśnie pobieram już, mam nadzieje że instalacja pójdzie z górki.

Wybacz za błąd. Ostatnie stabilne to 18.5.1 Nie wiem czemu sądziłem, że 18.7.1.

https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-18-5-1

Czyli odinstalować 18.7.1. bo już zdążyłam zainstalować, i przyjrzałam się screenowi i jest Radeon 7700 a nie 7770 czy to bez różnicy jeśli chodzi o sterowniki?

Jeżeli wszystko działa to już zostaw. 18.7.1 przyszło mi do głowy, bo tylko te ostatnio mi poprawnie działały, aż do 18.8.1 - wszystko pomiędzy generowało mi problemy.

1 polubienie