Co to jest - Microsoft VC90+OMP

Co to jest za cudeńko czyli Microsoft VC90+OMP?

I wyjaśnię dlaczego o to pytam.

Dziś rano po włączeniu kompa nie dało się uruchomić żadnej przeglądarki:Chrome, Comodo ani Firefoxa. Używam Windows 7 - legalnego.Każda z tych przeglądarek uruchamiała się na ułamek sekundy i znikała. W menadżerze zadań żadna nie była uruchomiona. Przeinstalowanie przeglądarek nic nie dało. Ciągle to samo. Pomyślałem, że może jest w systemie jakiś wirus, więc próbowałem uruchomić Eset Antyvira. Efekt taki sam jak z przeglądarkami, czyli uruchamia się na ułamek sekundy i znika łącznie z ikoną z traya. Zdążyłem tylko dojrzeć, że pojawiło się okienko z zapytaniem czy wyłączyć Eseta. Ale zanim zdążyłem zareagować program został zamknięty.

Uruchomiłem kompa w trybie awaryjnym z obsługą sieci. W tym trybie przeglądarki jak i Eset działały normalnie. Sprawdziłem Esetem obecność wirusów - czysto. Po powrocie do trybu normalnego ponownie przeglądarek i Eseta nie można było uruchomić. Zacząłem więc patrzeć na liście zainstalowanych programów i znalazłem zainstalowany z wczorajszą datą Microsoft VC90+OMP. Nic wczoraj nie instalowałem więc musiało nastąpić samoczynne zainstalowanie tego cudeńka. Odinstalowałem to, restart i przeglądarki i Eset działają tak jak powinny czyli bez żadnych uwag.

Stąd moje pytanie co to jest ten Microsoft VC90+OMP?

Znalazłem.

http://www.slimwareutilities.com/commun … e=software

Microsoft VC90 CRT + aplikacja OMP udostępnia narzędzia do debugowania otwartych urządzeń MP architekturę procesora.

Takie aktualizacje po prostu monitoruję. Debugowanie mam wylączone. Miesiąc temu “WebFldrs XP” zablokował mi komputer.