Co to jest msntask.exe

Posiadam windowsa viste wczoraj uzytkownicy tego forum radzili zebym pobral COMODO pobralem je i mam jakis dziwne procey o nazwie msntask.exe i svchost.exe to jakies virusy??.

I jaki program przeciw keyloggerom pobrac? z gory dzieki

Po nazwie nic nie można powiedzieć, do wklejenia logi z wymienionych niżej narzędzi:

OTL, uruchom program i pod Custom Scans/Fixes wklej

Następnie przestaw Processes i Modules na All, kliknij Run Scan , wklej log który powstanie ( OTL.txt ) + log Extras.txt który powstanie jako drugi.

GMER, zakładka Rootkit/Malware , klikasz Szukaj , po skanie Kopiuj lub Zapisz.

System Repair Engineer, instrukcja w linku.

Antywirus Comodo wykrywa te pliki czy jego HIPS?

ten System Repair Engineer tez pobrac? i nim skanowac?

COMODO wykrywa je jako ruch sieciowy wychodzacy

mam antyvirusa Nod32 Comodo tylko jako zapore sieciowa nod32 wykryje te keylogery?

zaraz ci dam logi skanuje

Dodane 08.11.2009 (N) 9:47

(OTL.txt) mam ci wklejc wszystko ? czy tylko Processes (All) i Modules (All)

  • log Extras.txt a tu co ? ; P sory ja 1 raz uzywam te programy :stuck_out_tongue_winking_eye:

Dodane 08.11.2009 (N) 10:12

jestes?

svchost.exe

Wszystkie logi w całości od początku do końca. Każdy plik wklejasz jako osobną wklejkę i dajesz do każdego link tutaj.

GMER

http://wklej.org/id/198937/

OTL

http://wklej.org/id/198939/

Extras

http://wklej.org/id/198942/

Dodane 08.11.2009 (N) 14:35

Dzięki

Dodane 08.11.2009 (N) 20:34

czy mogl by ktos mi pomoc? ;s

Przecież nie tylko jeden svchost istnieje. A nawet jeśli jest prawidłowy to mogą z niego korzystać setki infekcji. Widoczny jako szkodliwy będzie prawidłowy plik a nie plik infekcji. To gwoli sprostowania iż nie jeden svchost istnieje na świecie (zwłaszcza, że nie podałeś ścieżki).

Po drugi patrz co (a właściwie jak) instalujesz. Z COMODO zainstalował się świński HopSurf.

W dolne białe okno OTL wklej

Kliknij Run Fix. Potem kliknij w OTL CleanUp.

Wyłącz na chwilę przywracanie systemu - XP/Vista

Wykonaj pełny skan Malwarebytes Anti-Malware, jeśli coś znajdzie - usuń i wklej log.

Przeczyść dysk i rejestr CCleaner’em.

Kliknij Run Fix. Potem kliknij w OTL CleanUp.

Wyłącz na chwilę przywracanie systemu - XP/Vista

CleanUp nie wcisnolem bo odrazu mi sie zresetowal komp

wylaczyc przywracanie systamu nie moge niewiem dlaczego.

http://wklej.org/id/200068/

Wlej do notatnika

Zapisz jako, Wszystkie pliki sr.bat , uruchom ten plik i pokaż log jaki wyskoczy.

Poza tym nic tu nie widać.

Wygląda na to, że jest problem z usługą przywracania.

Włóż płytę z Windows do napędu, potem Start => Uruchom => wpisz sfc /scannow

Może się naprawi.

i tu wlasnie jest problem bo kupilem laptopa i nie mialem do niego plyty z oprogramowaniem tylko recover dvd wkladam je wpisuje to i tylko okno miga

Masz Viste,w Menu start w “wyszukaj” wpisz:CMD,PPM na wynik i “uruchom jako Admin”,w oknie wiersza pleceń wpisz sfc/scannow i Enter,trochę to będzie trwało,jak zakończy to poprosi o restart.

wielkie dzieki : ) zeskanowalem wyskoczylo mi

o restart nie prosilo

Czyli kompa mam czystego ?

Wygląda na to że nie masz problemów z plikami systemowymi,co do przywracania,czy wróciło do normy czy jeszcze nie?Jeżeli nie to wejdź w:Panel sterowania->system->po prawej powinna być opcja “ochrona systemu” (piszę z Win7,powinno być u Ciebie podobnie) i sprawdź czy przywracanie jest włączone.Jeżeli tak to odptaszkuj,zastosuj+OK,potwierdź monit o wyłączeniu przywracania i włącz przywracanie,zostanie utworzony nowy punkt przywracania.Zrób restart i przeskanuj ponownie Malwarebytes Anti-Malware.

zrobilem tak jak opisales odznaczylem zastosuj+ok zaznaczylem poczym wlaczylo sie przywracanie systemu,system sie przywrocil do stanu z przed ostatniego resetu. Po resecie gdy chcialem cos zrobic komputer sie wieszal musialem 2 razy całkowicie go wylaczac teraz go skasuje i mam jeszcze jedno pytanie ja mam utworzyc ten nowy punkt czy on sam sie utworzy? tak mnie wkurza juz ten komputer ze szkoda slow ;/

Czy okno,które otworzyłeś wyglądało mniej więcej tak:

przywracanie.jpg

Pytam bo troszkę dziwne że uruchomiło się przywracanie systemu z tego miejsca,może użyłeś złej opcji?Przywracanie wykonane w normalnym trybie można odwrócić.Punkt przywracania można utworzyć ręcznie ale normalnie robi to system automatycznie.

no podobne a przywracanie mi sie wlaczylo bo nie to wlaczylem : P ale potem zrobilem tak jak mowiles i jest dobrze :stuck_out_tongue_winking_eye: teraz skanuje kompa

ja juz niewiem sam co robie od tygodnia klopoty mam z nim chce go jak najszybciej zrobic i miec spokoj

Jak zakończysz skanowanie i będzie czysto pobierz Ccleaner,podczas instalacji odhacz Yahoo Toolbar (zbędny śmieć),wyczyść system i rejestr w kolejności jaką podałem,podczas czyszczenia rejestru Ccleaner zapyta czy wykonać kopię zapasową usuwanych elementów-wyraź zgodę,następnie wybierz opcję “napraw wszystko”.W menadżerze autostart Ccleaner wyłącz następujące programy:

To są zbędne śmieci.

Jeżeli Ccleaner doda się do autostartu to też go wyłącz.

Zainteresuj się Optymalizacją usług

tylko nie przesadź bo spotkamy się w Twoim kolejnym temacie. :wink:

System po tych zabiegach będzie działał szybciej i stabilniej

i juz kompa mam czystego ? ;d

Dodane 09.11.2009 (Pn) 22:30

[WindowsWelcomeCenter] C:\Windows\System32\oobefldr.dll (Microsoft Corporation)

wogole tego nie mam :stuck_out_tongue: