Co to jest OEM?

Czesc, mam problem, otoz wlasnie mam lekcje informatyki i nie wiem co to jest OEM, wiec prosze o szybkie i zwiezle wytlumaczenie

z gory dzieki :slight_smile:

“OEM – jest to oprogramowanie przeznaczone do dystrybucji wyłącznie z nowym sprzętem komputerowym (charakteryzuje je zazwyczaj brak pudełka)”.

OEM (ang. Original Equipment Manufacturer) - organizacja sprzedająca produkty wytworzone przez inne firmy; termin jest mylący, gdyż OEM nie jest wytwórcą, lecz sprzedawcą sprzętu dla użytkownika końcowego, choć zdarza się niekiedy, że jest jego projektantem.


W większości przypadków OEM nie dodaje wartości do wyposażenia, a jedynie znakuje je własnym logo. Nazwa OEM jest umieszczana na urządzeniach przez wytwórcę, na mocy zawartej umowy. Niekiedy OEM dodaje wartość do produktu, łącząc np. sprzęt i oprogramowanie w gotowe systemy (zobacz też: Value Added Reseller).


Istnieją liczne firmy specjalizujące się w produkcji na rzecz OEM i nigdy nie sprzedające produktów pod własną marką - są to tzw. producenci kontraktowi. Niektóre firmy zajmują się zarówno produkcją, jak i działalnością typu OEM.


Nazwa OEM jest też stosowana w odniesieniu do producentów komputerów osobistych, gdy sprzedają je razem z oprogramowaniem będącym standardowym wyposażeniem. Takim oprogramowaniem może być system operacyjny MS Windows, a także, często, oprogramowanie biurowe dla firm, jak Microsoft Office, lub dla biura domowego, jak Microsoft Works.

http://www.wikipedia.pl

dobre :rotfl2:

KLIK posty krogulca i chomika

i tak na marginesie:

KLIK

aju , Ty chyba tez w tamtym temacie zabierales głos :smiley:

A od kiedy to forum jest do zadań domowych.

Nie wsziesz co to oem, a wiesz co to wyszukiwarka. Wystarczyło wpisać. 8)

to chyba nie bylo zadanie domowe. On wyraźnie napisał iż ma w chwili obecnej lekcje informatyki i pewnie nauczyciel dał im pewien czas aby to znaleźli na necie. 8)

bjkaras

owszem zabrałem. Ale napisałem równiez iż są to działania bez sensu. Pomysł chybiony. I tak zawsze ktoś się znajdzie kto odpowie. Zresztą nie chce mi się tłumaczyć tego co napisałem. Myśle iż to co tam napisałem jest jasne dla każdego. JEśli nie, to proponuje przeczytac ten jak i tamten post jeszcze raz. :smiley: