Co to jest pozycjonowanie stron?

(Porchekarera) #1

Witam.

Mam pytanie otóż co to jest pozycjonowanie stron, no może jak się to robi bo na wikipedi znalazłem coś takiego:

Pozycjonowanie stron (ang. Search engine optimization - SEO, Web Positioning) to działania zmierzające do wypromowania danego serwisu internetowego na jak najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania wyszukiwarek internetowych dla wybranych wyrażeń kluczowych.

Znajomy powiedział, że będę się tym zajmował coś takiego. I co będę musiał robić i na jakiej zasadzie działa to pozycjonowanie.

(Goodprogram) #2

czyli spamowanie byle gdzie

?

(fastman92) #3

O to chodzi, że masz np. prowadzisz serwis z grami i żeby po wpisaniu w google "gry" twoja strona była na pierwszym miejscu.

(Porchekarera) #4

Tak to wiem. Ale prosze o jakiś poradnik lub coś co pomoże mi pomuc w robieniu tej pracy. Znalazłem takie coś to 1 rzeczy która pomoże w pozycjonowaniu stron tu jest właśnie anchor text linka ma się to zamieszczać na niektórych stronach? Np. jako podpis pod postem itd? Wiem ma być link do strony i "tu jest właśnie anchor text linka" co mam wstawić w to miejsce? Prosze o jakiś poradnik.

(Kontakt) #5

Pozycjonowanie

Google naprawdę nie gryzie...

(Porchekarera) #6

To wogóle nie to.......... ja chce by dana strona była na jak najwyższym rankingu na google taka jest moja robota bo chce coś zarobić.

(Kontakt) #7

Jeżeli twoja strona ma tematykę czegoś co jest bardzo popularne, to baaardzo trudno będzie Ci wejść wysoko. Jeżeli jednak tematyka twojego serwisu/twojej strony, jest mniej popularna bedzie Ci łatwiej. Również jeżeli nazwa jest mało spotykana, bądź w ogóle, google Cię samo znajdzie :wink: Ale przedewszystkim musisz wpisać w kodzie meta słowa kluczowe (w meta: keywords). I naprawdę poczytaj i sam poszukaj trochę.

(Blotny) #8

Google ma roboty indeksujące. Sprawdza strony i ile ma odwołań do danego adresu to ustwia mu PageRanking. Im wyższy PR, tym jesteś wyżej.

(Irekxara) #9

:lol:

Bzdury wypisujesz i wprowadzasz w błąd #-o jestem jeszcze zielony w pozycjonowaniu ale dzięki jednemu z userow tego forum, zrozumiałem ze pozycjonowanie to ciężka i czasochłonna praca, wiec proszę nie wypisuj głupot ze bez spamu niemożna strony wy....pozycjonować ---

(Forx) #10

Pozycjonowanie to ciężka praca, zgada się. Sam pozycjonowałem wiele stron i wiem ile to jest siedzenia.

Strona musi być poprawnie semantycznie validator.w3.org do testowania.

Musi posiadać treść bogatą w słowa kluczowe, rozsiane na stronie.

Należy stosować znaczniki h1, h2 itp.

Stronka powinna znajdować się katalogach, powinno być sporo linkowania z innych stron.

Należy unikać też duplicate content.

Należy też stosować htaccess z mod_rewrite.

Zobacz jak to jest zrobione w www.caroil.com.pl

To tak na szybko

(Lksstudzionka) #11

Nieprawda.

Osobiście polecam lekturę:

http://helion.pl/ksiazki/pozopt.htm

http://pozycjonowanie.pl/