Co to jest RMS \ Wybór głośników

Witam. Przed chwilą zepsuły mi się głośniki (na pewno bo były bardzo stare i kabel pociągnąłem) i od razu wszedłem na stronę i zacząłem szukać nowych. Każde głośniki mają podaną: Moc głośników RMS i Moc Subwoofera RMS. O co z tym z chodzi? Im wyższe tym lepsze głośniki i jeszcze Zakres częstotliwości - górna i Zakres częstotliwości - dolna co z tym? 

 

Druga sprawa to czy ktoś mógłby mi powiedzieć który z tych zestawów głośników będzie najlepszy: http://www.mediaexpert.pl/produkty-porownanie.html?p=219362|268529|287777|287779

 

Albo może sam mi doradzi ktoś dobre głośniki do 150zł. 

Przywołane zestawienie ma tyle samo sensu co reklamy tego sklepu :[ 

RMS to moc muzyczna wzmacniacza, teoretycznie powinna być równa znamionowej i oznacza jaką moc wzmacniacz może podawać głośnikom w trybie ciągłym, ale RMS jest często przekłamywane, czy dwukrotnie, czy 50 krotnie to już zależy od inwencji marketingowców.

 

Zakres częstotliwości nie ma tam najmniejszego sensu: 20 - 20 niewiadomo-czego (ja tam się jeszcze domyślę, ale Ty już nie), zdrowy młody człowiek słyszy w zakresie 30Hz – 18kHz, z wiekiem ten zakres się zmniejsza, ale ten zestaw za 80 zeta z góry bym wykluczył. Reszta różni się mocą i wyglądem.

 

Może któryś z forumowiczów się wypowie o jakości dźwięku w Tracerach, bo ja z budżetówek słyszałem tylko jeden zestaw media-techa, i to pare lat temu - wole stary segment wieży jako wzmacniacz i dobierać kolumny wg uznania :smiley: