Co to jest StopBadware?

Witam!

Otóż, nie spodziewając się żadnych niespodzianek, postanowiłem rzucić okiem na forum gram.pl. No i zonk! Owo stopbadware mnie nie wpuszcza. Wiadomość jest podobno od google. Ale Opera wchodzi na forum bezproblemowo.

Taka informacja włącza mi się gdy próbuję wejść na to forum za pomocą firefoxa. Na operze nie mam czegoś takiego.

Porada podana przez Google

Bezpieczne przeglądanie

Strona diagnostyczna dla forum.gram.pl

Jaki jest obecny stan witryny forum.gram.pl?

Witryna znajduje się na liście podejrzanych witryn — jej odwiedzenie może spowodować uszkodzenie komputera.

Co się działo podczas odwiedzin Google w tej witrynie?

Liczba stron przetestowanych w witrynie w ciągu ostatnich 90 dni: 13. Testy wykazały, że niektóre (2) z nich powodowały pobranie i zainstalowanie złośliwego oprogramowania bez zgody użytkownika. Robot Google po raz ostatni odwiedził tę witrynę 2010-09-19, a ostatni raz podejrzana treść została w niej wykryta 2010-09-19.

Liczba domen, w których przechowywane jest złośliwe oprogramowanie: 1. Są to między innymi następujące domeny: priztersmon.com/.

This site was hosted on 1 network(s) including AS20853 (ETOP).

Czy ta witryna działa jako pośrednik w dalszym rozpowszechnianiu złośliwego oprogramowania?

W ciągu ostatnich 90 dni witryna forum.gram.pl nie funkcjonowała jako witryna pośrednicząca w rozpowszechnianiu wirusów.

Czy ta witryna przechowuje złośliwe oprogramowanie?

Nie, w ciągu ostatnich 90 dni w tej witrynie nie znajdowało się złośliwe oprogramowanie.

Co mogło być przyczyną?

W niektórych przypadkach aplikacje firm trzecich mogą dodawać złośliwy kod do wiarygodnych witryn, co powoduje wyświetlanie ostrzeżenia.

Kolejne kroki:

* Powrót na poprzednią stronę.

* Jeśli jesteś właścicielem tej witryny, możesz poprosić o ponowne przeanalizowanie swoich stron za pośrednictwemNarzędzi dla webmasterów. Więcej informacji na temat procesu sprawdzania witryn znajduje się w Centrum pomocy dla webmasterów.

Updated 11 hours ago

©2008 Google - Strona główna Google

Wiruska złapałem?

Strona forum jest na czarnej liście Google stron zgłoszonych jako dokonujących ataków.

Tak że wchodząc na owe forum, całkiem możliwe że coś złapałeś.

Najpewniej masz jakiegoś syfa gdzieś zaszytego.

tu masz wszystko opisane co w takim przypadku robić http://www.google.com/support/webmaster … wer=163634

Czyli owo Stopbadware monitoruje sieć? Bo zastanawiałem się, czy właśnie to nie jest jakiś wirus. Ponieważ owo StopBadware nie wpuszczało mnie na to forum tylko wtedy, gdy używałem firefoxa. Osobiście nie podejrzewam, by forum gram.pl dokonywało ataków na komputery. Dlatego zdziwiło mnie to StopBadware na znanej witrynie. Sądzę, że to był fałszywy alarm. Dziś to Stopbadware odczepiło się od forum. Dzięki za odpowiedź.

Nie tyle samo stopbadware monitoruje, co google we współpracy z ww.

Jeżeli robot google “coś” znajdzie na odwiedzanej stronie - strona zostaje dodana do bazy SB i w wynikach wyszukiwania dodany zostaje alert o potencjalnym zagrożeniu. Jasne, czasem może się zdarzyć przypadek błędnej klasyfikacji - ale w linku który podałem masz opisany sposób postępowania.

Taki alert będzie zawsze widoczny w każdej przeglądarce w wynikach wyszukiwania google, firefox dodatkowo sprawdza linki bezpośrednie - czego już opera i kilka innych browserów nie robi.