Co to jest upload?

Cześć!

Chciałbym się dowiedzieć co to jest upload ile on u mnie wynosi.Mam neo 512.

jak pobierasz plik z internetu to jest to download-czyli ściąganie.jeśli wysyłasz komuś plik np. za pomocą skypa,czy torrenta,jednym słowem udostępniasz plik innym ludziom to jest to upload czyli wysyłanie do kogoś.download ściąganie pliku,upload wysyłanie.dla uploudu 512 kbp/s szybkość wynosi do 64 kb/s.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Upload

sprawdzisz swój upload na http://speedtest.net/

Wystarczy kliknąć w któryś trójkąt, najlepiej ten żółty i czekać, wynik ze strzałką w dół to wynik pobierania z ich serwera do Twojego komputera a strzałka w górę to wynik wysyłania z Twojego komputera do ich serwera, pamiętaj że to daje przybliżoną szybkość internetu

32 kb-kilobajty bodajże jeśli sie nie mylę.

nie 32 kilobajty na sekundkę tylko 64.kilobity na sekundę dzieli się na 8 i wychodzi wynik 64 kilobajtów na sekundę.kilobit to co innego niż kilobajt

W dniu 31.05.2008 , o godzinie 22:51 został dopisany post przez suchmen

czyli np. 1 megabit dzieli się na 8 czyli 1024 kbpsów : 8=128 kb/s

i oczywiście nikt ci biedaku nie odpowiedział :smiley:

zakładając, że masz neo 512 to twój upload wynoki 128 kilobitów. Dzieląc przez 2 do potęgi trzeciej, czyli przez 8 wychodzi, że masz upload równy 16 kB/s (kilobajtów na sekundę). Tak przynajmniej było jak jeszcze miałem Neo512 (a koło zegarka pokazywało 640 kb/s)

ja odpowiedziałem-chłopak podał jaką ma pręskość chyba że chodziło o ogólną prędkość ściągania ale to już nie moja broszka…a może teraz w neo jest tak że jak ma prędkość 512kbps to może wysyłanie też ma takie lub 256 kbpsów? skąd wiesz że to 128?i co my wróżki jesteśmy aby wiedzieć jaki ma upload? podał 512 kbpsów i przeliczyłem dzieląc na 8 to-jak podał tak ma.

W dniu 31.05.2008 , o godzinie 23:12 został dopisany post przez suchmen

“Dzieląc przez 2 do potęgi trzeciej, czyli przez 8 wychodzi”

może napisałbyś dzieląc przez (2x2) do potęgi drugiej - 8? boże jak ja nie lubię jak się niektórzy mądrzą zamiast napisać-dzielisz przez 8.

Upload (ang.) - w informatyce, proces przeciwny do downloadu, polegający na wysyłaniu plików lub innych danych do serwera lub komputera należącego do innego użytkownika.

Często łącze internetowe jest umownie dzielone na dwa kanały: upload i download. Przepustowość tych kanałów - czyli ich prędkość - mierzy się w kilobitach na sekundę (kbps). Łącza internetowe popularne w warunkach domowych ze względu na cenę są czasami asymetryczne - czyli mają zaniżoną wielkość kanału “Upload” umożliwiającego wysyłanie danych w stosunku do kanału “download” umożliwiającego odbieranie danych. Z tego powodu upload pliku jest często wolniejszy niż download.

Obecnie uploadem określane jest również miejsce w internecie gdzie można zmagazynować pliki o wielkości większej niż ta, która może być wykorzystana podczas wysyłania wiadomości email z załącznikiem. Po wysłaniu takiego pliku na upload otrzymujemy link, który umożliwi download pliku osobie do której ten link wyślemy.

Aktualne Opcje neostrady:

Maksymalne szybkości transmisji wynoszą [w odpowiednich pakietach, wartości w kilobitach oraz kilobajtach na sekundę, (downstream/upstream)]

* 256/128 kb/s (32/16 kB/s)

* 512/128 kb/s (64/16 kB/s)

* 1024/256 kb/s (128/32 kB/s)

* 2048/256 kb/s (256/32 kB/s)

* 6144/512 kb/s (768/64 kB/s)

downstream=download z sieci do abonenta

upstream=upload od abonenta do sieci

Kamil W ma rację!

Upload mam 16.

Co to za bzdury. W jaki sposób 1024 kilobity na sekundę podzielone przez 8 mogą dać 128 w tej samej jednostce? 1024 kbps / 8 = 128 kB/s. Nie inaczej (ewentualnie zamiast kbps można zastosować kb/s, to jest dokładnie to samo, bo p to skrót od angielskiego “per” czyli “na”).

O tym, jaki upload będzie przy konkretnym downloadzie, decyduje tylko i wyłącznie ISP. Są łącza symetryczne, gdzie upload i download są identyczne. Ostatnio na mobilnym z Playa stwierdziłem wyższy upload niż download (chociaż to było prawdopodobnie spowodowane obciążeniem stacji bazowej).