Co to jest :|

juz dluugi czas mnie to denerwuje bo dostaje maile od nie wiem kogo z jakimis reklamami jakby sklepow on line i chce sie tego pozbyc !!

Jeżeli korzystasz z OE, poczytaj o regułach wiadomości:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … t=regu%B3y

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … t=regu%B3y

to nawet by zalatwilo sprawe ale nie do konca bo ja dostaje maila od roznych “ludzi” i musialbym ciagle za kazdym razem uzywac tego a to jest bez sensu bo i tak nic nie da bo inni by mi jakies scierwa przysylali

Wszystko zależy od tego, jak zbudujesz regułę!

Możesz dyskwalifikować wiadomości z określonymi słowami w temacie, treści itp. To daje dosyć duże pole do popisu…

Możesz tesz posłużyć się jakimś zewnętrznym filtrem antyspamowym.

rzeczywiscie dobra rzecz teraz w praniu zobaczymy jak dziala boje sie ze bedzie mi kasowac dobre maile jak ktos do mnie napisze a bedzie to slowo ktore wpisalem ale sie okaze :slight_smile: dzieki za szybka pomoc

Założyć kilka kont, i tylko jedno wykorzystywać do rejestarcji i w ankietach na stronach www i obsługiwać go z wyjątkową ostrożnością. Inne wykorzystywać do innych celów i nie podawać tych adresów osobom i instytucjom co do których nie mamy pewności.

Też takie dostaje.I to około 4 na dzień.Pisze tam np. że za 50$ moge kupić Windows xp profesorka :stuck_out_tongue:

no wlasnie ja zalozylem tta regule i uzylem zeby mi kasowalo maile ze slowem $ i nic kolezanka mi wyslala i doszlo :expressionless:

Nie jest to nic innego, jak tylko powszechnie znienawidzony spam!

Oprócz tego, co już wyżej zostało powiedziane - zapraszam Cię na tę stronkę (znajdziesz tam m.in. progsy, narzędzia i metody - pozwalające z tym skutecznie walczyć)! :slight_smile:

http://nospam-pl.net/

Choć niewątpliwie - zasadą nr 1 - jest niepokazywanie swojego adresu w sieci.

Oczywiście uwaga bardzo słuszna i tego nie kwestionuję!

Aczkolwiek spam nie rozsiewa się z tytułu rejestracji legalnych progsów, czy też ankiet przeprowadzanych przez poważne, oficjalne witryny.

Te rzeczy są akurat bezpieczne; podaję zawsze swój podstawowy adres i nigdy nie miałam do czynienia ze spamem!

Te akurat przypadki są zabezpieczone przed tzw. automatycznym generatorem adresów, bo też i troska o bezpieczeństwo danych spoczywa na administratorze takiej witryny - i to pod groźbą odpowiedzialności karnej!

Dlatego też wprowadza się tam skrypty chroniące anonimowość!