Co to jest?!

Witam. Mam problem z identyfikacją sprzętu. Znalazlem te 2 małe cuda w budce telefonicznej :mrgreen:

Podejrzewam, że to kość z jakiegoś starego kompa, albo jakieś diabelne ustrojstwo z drukarki/laptopa, czy cuś.

Fotka TUTAJ

Pozdrawiam

To jest jakaś pamięć, a do czego to Ci nie powiem bo nie wiem :stuck_out_tongue:

możliwe że z:

ale na 100% z:

:stuck_out_tongue:

Moze sa to karty telefoniczne?

A widziałeś Ty w Polsce aparaty telefoniczne ze złączami krawędziowymi do odczytu kart ??

Nie takie cuda sie u nas dzieją.

Złączono Posta : 29.08.2006 (Wto) 23:00

Przecież żartuje fiesta chyba nie brałeś tego na serio ?? :smiley:

To mi wygląda na coś z czego komp albo cuś innego startuje - rodzaj biosu

BootROM .

mi to wygląda na dyskietke rozebraną z pegazusa XDDD! !!

Jedno jest pewne-to nie ram :slight_smile:

Moja wersja jest taka (znając mnie jest błędna :mrgreen: ):

Jest to bootrom (czyli żeby komp startował z karty sieciowej(dla kompów bez dysku. Jakiś stary gdyż nowe wygladają troche inaczej. Podłącza się go pod wejście “ograniczone” (te krótsze niż inne) na płycie głównej.

Prawdopodobnie jest to błędna opinia na ten temat ale pomyślałem że nie zaszkodzi napisać :smiley:

Mój kolega ma podobne płytki do karty graficznej. Wpina sie to gdzieś w płyte główną

To jest nic innego jak BootROM, tylko troszkę starawy, aktualnie BootROM-y wyglądają tak - bootrom_v225r_ss20.jpg

BootROM umożliwia start komputera z dysku sieciowego np. bez dysku twardego itp.

Czyli nie pozostaje mi nic innego, jak zrobić sobie breloczek do kluczy :twisted:

jak znalazłeś to w budce to moze jakies montery z tepsy to wymontowali z aparatu i przypadkiem zostawili :stuck_out_tongue:

No to fajnie bedzie wygladac

Może ktoś kupi na allegro 8)

ale raczej nie sprawne :PP

Może ktoś jeszcze ma jeszcze taki przestarzały sprzęt więc odsprzedaj komuś na Allegro (tak jak napisał powyżej Błażej ), albo gdziekolwiek indziej, np. na giełdzie komputerowej.