Co to Knoppix?

Co to jest Konppix?? Znalazłem z szufladzie płyte z napisem “Knoppix Live Linux Filesystem” Czy to jest system operacyjny?? Czy tylko jakieś dodatki do Linuxa?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Knoppix :?

System Linux uruchamiany z płyty bez potrzeby instalacji.

Zastanawiam się właśnie nad isntalacją Knoppixa 5.0 na dysku. Paradokslanie przeraża mnie jednak liczba pakietów, które zawiera. Czy to echmm… nie będzie muliło jakoś? Mam 512 RAM, Procek 1,8 Duron. Chciałbym korzystać z KDE bądz GNOME.

A dlaczego ma mulić ??

Pakiety, które zostaną zainstalowane na dysku i będą one używane w zależności od tego, co w danej chwili będziesz robić. Na takim sprzęcie, nie będzie Ci mulić.

No, a liczba zainstalowanych pakietów nie obciążka pamięci jakoś?

W windzie - w celu przyspieszenia systemu - wiele razy zalecano odinstalować nieużywane programy. Knoppix ma tego od groma. Pytam bo rozważam kupno Auroxa 12 razem z czasopismem Linux+. Kasy mi jednak trochę szkoda a Knoppix czeka na półce :slight_smile:

Napewno w jakimś stopniu spowalnia, ale po instalacji usuniesz pakiety z których nie będziesz korzystał. Zresztą na twoim komputerze nie będzie mulić. Pakiety te to programy, praktycznie nie zbędne, zresztą według tego co robisz na komputerze po usuwasz… Nie przejmuj się tą ilością zupełnie.

w zwiazku z tym ze prace nad auroxem zostaly wstrzymane to chyba nie bylaby to najlepsza inwestycja