Co to może być? czyli problem ze sprzętem

Witam

Otóż od kilku dni gdy włączam komputer słyszę nie, tak ja zwykle cichutki pomruk jednostki centralnej ale jakiś warkot… Czym to może być spowodowane? wentylator takie dźwięki wydaje? Czy jest jakieś prawdopodobieństwo uszkodzenia się innych elementów? B. zależało by mi na szybkim wyjaśnieniu sprawy gdyż niedawno wymieniałem spalony zasilacz i kartę graf. i nie chciał bym żeby znowu doszło uszkodzenia się podzespołów.

Z góry dziękuję za pomoc

otwórz budę i sprawdź wiatraki, możesz je ostrożnie “wyhamować” palcem i jeśli warkot ustanie będziesz znał jego przyczynę :]

Nikt o tym nie mówi ale tak jak wszędzie, tak i w komputerze osadza się wiele kurzu. Kurz jest wszędzie, najwięcej zbiera się go na radiatorze pod wentylatorem, tworząc nieprzepuszczający powietrza kocyk. Aby uniknąć problemu z chłodzeniem procesora trzeba zdjąć wentylator i dokładnie oczyścić radiator. Trzeba pomyśleć również o wentylatorze i radiatorze na karcie graficznej oraz wentylatorze w zasilaczu. Później komputer będzie działał jak nowy.

a i nie zapomnij sprawdzić czy masz dysk przykręcony na obie śruby

Dziękuję bardzo zaraz to zrobię i powiem wam o wynikach.

Dzisiaj wyczyściłem wszystkie wiatraki. Włączył się bez zgrzytu zobaczymy czy to rozwiązało problem…

Lepiej wziąsc patyczek do uszu.