Co to moze byc?

mam takie dziwne znaczki w meilach, na niektorych stronkach internetowych… wyswietlaja sie zamiast ść i innych… co dziwne problem nie dotyczy komunikatorow internetowych gdzie wszystko sie wyswietla poprawinie… aha naprzyklad jak napisze meila to sa te wszystkie znaczki ale jak dostane od kogos to juz nie… co mam zainstalowac zeby to naprawic?

Jezyk mam ustawiony na Polski (programisty)

Na stronach czyli jest zle kodowanie stronki.

Co do meili to ten co wysylal go zapewne musi miec inna wersje Windy ktora nie obsluguje naszej polskiej czcionki.

ale sa to meila z allegro, ze swistaka, z innych portali (miedzy innymi z dobreprogramy.pl)

Złączono Posta : 21.07.2005 (Czw) 23:13

aha ostatnio cos tak grzebalem i moze cos zepsulem bo usunelem jezyk angielski ale potem go przywrucilem ale nie wiem czy przywrucilem dokladnie to co bylo

i skoro juz jest ten post to moze wiecie czemu w mozilli “skaczą” mi stronki internetowe (gora, dol) usuwalem skiny, odinstalowywalem program i nic…

Złączono Posta : 21.07.2005 (Czw) 23:15

moze byc to wina wtyczek ale nie wiem jak je usunac… bo odinstalowalem proram, usunelem stary folder zainstalowalem w inna lokalizacje ale na 100% niektore wtyczki zostaly naprzyklad blokada flash’ow

Złączono Posta : 21.07.2005 (Czw) 23:40

heeh i jak klikam w firefoxie narzdzia rozszezenia to nic sie nie dzieje

Widok>>Kodowanie znaków>>ISO 8859-2

W outloku w opcjach znajdz zakładkę opcje miedzynarodowe i tam ustaw.

chodzi mi o ms ofiice outlook i tam tego nie widze

MS Outlook:

Narzedzia > Opcje > Pisowania > Slwoniki Miedzynarodowe > Polski

Mam tak

Złączono Posta : 22.07.2005 (Pią) 12:00

mam, tak ale to nic nie pomoglo

Sproboj napisac cos w Notatniku badz WordPad’zie.

Jesli wszystko jest OK to znaczy ze ten co posylal maila mial inne kodowanie i dlatego u Ciebie wyswietlily sie te symbole.

w notatniku jest ok, ale w office outlook tez bylo kiedys ok

Narzedzia>>Opcje>>Format poczty>>Opcje Międzynarodowe>>Europa srodkowa iso