Co to są emulatory i wirtualne napędy?

Pytanie jak w temacie. Muszę wiedzieć jakie istnieją wirtualne napędy (nazwy PROGRAMÓW) i do czego służą. :smiley:

Nazwy wirtualnych napędów - wirtualny napęd , wirtualny napend

Komputer pokazuje płytę mimo iż jej nie ma .

Emulatora używasz gdy np. chcesz na PC pograć w gry z Gameboya albo pegazusa

Wyjaśnienie:

http://komputery.katalogi.pl/Nap%C4%99d … 19042.html

Przykładowa lista programów:

http://www.idg.pl/drzewo/1070_all/Naped … D.DVD.html

I jeszcze jedno pytanko. Jak się dezaktywuje napędy wirtualne i prze co? Bo GTA SA mi się popsuło i pokazuje, że trzeba dezaktywować napędy wirtualne i emulatory software? Jak to zrobić? :? :frowning:

Tylko że wcześniej w jakimś poście pisałeś że nie masz programów typu Alcohol i Deamon Tools-one właśnie emulują te napędy-więc jak chcesz je dezaktywować jak ich nie masz??

Bo właśnie zainstalowałem Daemoon Tools Lite 4.12.3 :smiley:

to klikasz prawym na ikonke daemona (na pasku) najeżdżasz na VIRTUAL CD/DVD ROM, bierzesz SET NUMBER OF DEVICES i DISABLE :smiley:

U mnie nie ma takiego czegoś jak “SET NUMBER OF DEVICES i DISABLE” , albo możepowiesz mi to po polsku??? :?

To kliknij prawym klikiem mychy na daemona ikonę na pasku zadań-znajdż zakładkę wirtualny cd-rom, określ liczbę napędów- i ustaw na 0.

Ta twoja gra jakaś podejrzana - orginał nie wywala nic o emulacji-zabezpieczenie to SecuRom7, a czy płytkę masz a napędzie???

Wiesz do zainstalowania potrzebował napędu wirtualnego (obstawiam, że gdzieś pobrał), a teraz inna gra prosi o wyłączenie ich i kolega nie wie co zrobić? Czyż nie?

Kupiłem tą grę w empiku. Nigdzie jej nie ściągałem [-X

A najdziwniejsze jest to, że u mnie na starym kompie działa, a u mnie na nowym kompie i kompie mojego taty nie działa i wyświetla się to samo :? :frowning:

To daj screena jak to wygląda , Jak gra jest oryginalna i płyta jest w napędzie to nie powinno nic wyskakiwać.

Nowy komp nie jest chyba gorszy od starego? A lapek ojca to nie komputer. :wink: To tak jak byś powiedział że maluch to samochód. :stuck_out_tongue: Wesołych Świąt!

Ale laptop jest mój, a komp stacjonarny jest mojego taty, mam dać screena opakowania gry, płytę czy ten błąd co wyskakuje??? :?

Błąd co wyskakuje- na co mi pudełko od tego oryginału :wink:

A jak to wstawić w poście? Bo już zapisałem :frowning:

wysyłasz na serwer imageShack: http://imageshack.us/

Robisz to w ten sposób-na stronie imageShack klikasz przeglądaj-zaznaczasz swój plik(zdjęcie) klikasz na pomarańczową ramkę HOST IT! po chwili masz kilka linków , podświetlasz drugi w którym pisze Thumbnail for forum120081213072404lh2.th.jpg… i wklejasz do swego posta-wygląda to tak:

beztytuukd0.th.png

Komunikat wygląda jak byś miał piracką grę!- Czy zanim zainstalowałeś Daemona Tools też tak było??

Jak gra oryginał to tak nie powinno być! Ja mam DT , Alcohol, i Virtual Clone Driver , i takie coś mi nie wyskakuje! Spróbuj jeszcze zrobić tak: zainstaluj ten program- http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … Alcohol+52%+1.9.8.7117 On też emuluje napędy-Deamona jak chcesz możesz wyżucić.

W kreatorze odczytu zaznacz SecuRom na dole w zakładce-Skopiuj grę, i jak obraz będzie gotowy to klikniesz na niego 2razy,wtedy on zamontuje się w wirtualnym napędzie.potem musisz '‘iść’'do folderu gdzie jest zainstalowany Alcohol-jest tam zielona litera A (tak jak u mnie na pulpicie)klikasz na nią 2 razy a potem ramkę CLOAK. Gra powinna działać!(jeżeli jest zabezpieczona SecuRom7) aby to sprawdzić trzeba mieć ten program: http://www.cdrinfo.pl/download/4017150145 .

20081225152819lt9.th.jpg

Nie działa :frowning: :frowning: :frowning: Wyświetla się ten sam napis co wcześniej :frowning: :frowning: :frowning:

Masz Alcohol-zrobiłeś obraz i zastosowałeś te zielone A ??