Co to takiego jest SID - modyfikacja, ma jakieś złe skutki?

Hej,

Dzisiaj robiłem porządki na dysku. Podczas tej czynności napotkałem na bliżej niekoreślony mi plik - przeskanowałem antywirusem, nic nie znalazł. Postanowiłem go otworzyć, a on zaczął zmieniać SID.

Pokazywał właśnie taki ciąg, jak podał pysiu (niestety, nadal nie za bardzo rozumiem co tak naprawdę on wnosi).

Przerwałem tą operację, uruchomiłem ponownie komputer i wszystko było jak po formacie (tapeta, pasek, start, tray) - programy były zachowane, trzeba było je wyciągnąć z Program Files - był problem - pozapominały ustawień :(. Od nowa musiałem konfigurować AQQ, Winampa i parę innych programów.

Tak więc - czy mógłby ktoś wyjaśnić, czy jest to tak naprawdę potrzebne, czy mogę spać spokojnie, a jeśli nie - da się wygenerować nowy SID (heh, czy jakoś tak - nie wiem, co w sumie się z SIDem robi).

Z góry dziękuję za każdą pomoc!

Poczytaj http://aim.altkom.pl/security/Dokumenta … %20SID.pdf wyjaśnienie :slight_smile:

Kaka’, zmodyfikowałem tytuł i treść posta - wczoraj pisałem to w panice, dzisiaj już sobie tą informację przyswoiłem. Przepraszam za problem!

pysiu , przeczytałem to jednak za bardzo mi to nic nie mówi :wink:

SID jest tak jakby to powiedzieć numerem identyfikacyjnym urządzenia,transakcji bazodanowej,sieci,itd.

Po tych numerach system orientuje się,że ma doczynienia z tym,a nie innym urządzeniem,albo z tą,a nie inną operacją w bazie danych

taki SID jak w PDF to na windows po prostu uprawniania usera nadawane danym komponentom/folderom - tj. programik zmienił Ci uprawnienia jakiś komponentów/folderów w systemie, możliwe ze coś zepsuł lub naraża komputer na zagrożenie z internetu.

Mam - ściągnąłem program ze strony Microsoftu NewSID (okazało się, że to, co miałem na dysku to było to samo) - teraz trwa zmiana, bo wtedy ten proces przerwałem - w przyszłości nie chcę mieć powikłań.

Z góry dzięki za pomoc!