Co to za cyfry i litery przy usługach/procesach w Menadżer zadań

właśnie mam jedno konto jako administrator, nie pamiętam dokładnie od której aktualizacji to się pojawiło. po przywracaniu systemu dalej to wyskakuje. Może być że to jakiś szpieg czy coś podobnego ze strony Microsoft? lub osób trzecich ?

Nie, raczej najprostsza metoda do oznakowania nazwy usługi by nie było dwóch identycznych; a nazwa konta pewnie nie wchodziła w grę.

Przynajmniej po części już ktoś wie skąd jest te nowe “10” procesów “svchost.exe” jak liczył je w 1703 a w 1709 doliczył się nowych.

W jednym temacie założonym na Microsoft, wyczytałem że to może też powodować niekompatybilność sprzętu który oferuje dostawca PC. Więc niema czym się martwić. Śmigać obserwować, blokować co podejrzane. Pozdrawiam.:slight_smile:

Otwieram temat ponownie. Jednak mam jakiegoś wirusa, robaczka, czy coś podobnego. Nie pamiętam dokładnie gdzie widziałem że są dwa konta, Administratorzy i Moje konto na windowsie. Skanowałem ADWcleaner, TrojanRemover, Avast, i Windows Defender. Pierwsze trzy nic nie wykryły, jednak Windows Defender świruje, wyłącza się podczas skanowania, lub nic nie wykrywa. W okresie dwóch miesięcy zauważyłem jak klawiatura duplikuje przyciski, strony internetowe wolniej się lądują i występują lagi w grach. Za pierwszym razem przy przywracaniu systemu raz na jakiś czas duplikowało przyciski na klawiaturze raz nie. Za drugim razem wszystkie objawy zniknęły i było ok. Lecz teraz za trzecim razem znów to powraca. Też podczas skanowania Defenderem pojawia się na sekundę czarny obraz lub szum jak na starych telewizorach, po tym wszystko jest ok. Do czasu i wracamy do punktu gonitwy zajączka. Też przyuważyłem ze po restarcie niektóre ustawienia nie zapisują się. Windows Update Wykrywa po którymś restarcie te same aktualizacje. Czym jeszcze mogę przeskanować system ?

W Windows Defender jak skanuje Szybkim Skanowaniem nic nie wykrywa, a przy Pełnym skanowaniu tak jak wyżej opisałem.

Eset online.

A może FRST jak jesteś wstanie poczekać do 5 dni na naprawę:

Raport obowiązkowy - Farbar Recovery Scan Tool

Sprawdzę pierw co pokaże Eset. A po tym sprawdzę co pokaże twoja propozycja krystian3w. Będę walczył jak Johny Rambo do końca. Nie chce mi się przywracać systemu jak raz pomaga a raz nie.:sweat_smile:

FRST to będzie długi raport o stanie systemu na tyle ile autorzy programu przewidzieli co należy przeskanować.

Czasem robi się dodatkowe przeszukiwanie dysku i rejestru jak się ma pomysł gdzie się ukrył “wirus”.

Jakieś propozycje?
Skanowałem rejestr CCleaner i pokazał mi kilka błędów (TCP)(UDP) nie pamiętam dokładnie ich nazw. Naprawiłem te błędy i dalej to samo. Teraz jak skanuje Eset odczuwam że klawiatura nie duplikuje przycisków.

  • Można sprawdzić kondycje dysku jak to talerzowiec (HDD) i wartości SMART (HDD i SSD).

    • Chociaż to raczej nie pasuje co niczego więcej jak “lagi w grach” jak są to ciężkie gry i często coś doczytujące z dysku.
  • Kilkukrotne instalowanie się aktualizacji może wskazywać, że kilka razy się może nie udało - a nie że pliki znikają, bo dysk “umiera” i “gubi” większość plików poaktualizacyjnych.

    • Bardzo opcjonalnie “trojan” je odinstalowuje by zwiększyć zasięg luk “0day” do jakiegoś ataku.

    • Niby możliwe jest też, że aktualizacja miała kilka poprawek bez zmiany numeru i instalujesz wersje “v2-14” a nie identyczną.

  • Problemy z klawiaturą mogą być mechaniczne (zużycie, zwarcia, brud).

W Podglądzie Zdarzeń widziałem wpis że aktualizacja się nie powidła. To też może być możliwe że nie zmieniają nazwy tylko poprawka do aktualizacji.
Z grami jest tak że ping skacze z 30 do 100 a nawet do 700. Po skanowaniu Defenderem jak miałem ten przebłysk na pulpicie działało wszystko prawidłowo i widoczna była szybkość sprzętu.
Może faktycznie sprzęt powoli obumiera.
To z klawiaturą nie zaprzeczam, może tak być. Lecz jestem świecie przekonany że mam jakiegoś szpiega czy coś tam innego.
Z swojego doświadczenia wiem że jak klawiatura duplikuje przyciski to jest to wirus. Tylko że w 2021r. wszystko jest możliwe :sweat_smile:

Teraz przy pisaniu tego przyuważyłem jak zdania się przekręcają na polskie tylko jakieś inne, i niektóre słowa znikają.:joy: takiego czegoś jeszcze nie widziałem.

:thinking: a działasz na koncie lokalnym czy “online” - podpiętym do Microsoft?

Na lokalnym. To samo było też na koncie microsoft. Teraz w tym momencie zauważam duże ograniczenie względem pobierania, Strony bardzo długo się ładują. Router jest czysty niema innych urządzeń poza mną. Przeskanowałem Eset online, Też nic nie wykrył.

Sprawdzałem przed chwilą zabezpieczenia w systemie. Otworzyłem zakładkę Zabezpieczenia urządzenia/ chciałem włączyć Integralność pamięci. Bez Powodzenia. Wchodząc w zakładkę Przejrzyj niezgodne sterowniki, wyskoczyła mi lista niezgodnych 16stu plików od Logitech.

Malwarebytes też nic nie wykrył. :thinking:

Cytat Problemy z klawiaturą mogą być mechaniczne (zużycie, zwarcia, brud).

:thinking: Chyba, żeee…, kolega adamek199024, miał niebywałe “szczęście”, i padł ofiarą ataku Mousejack :wink:

Łooooo panie… To jest za delikatnie powiedziane :rofl: Jakieś pomysły czym można przeskanować ? Czy prosto walić FRST ?

Spróbuj Defenderem, skan offline

Przed przywróceniem systemu Defender nic nie wykrył. Teraz przywróciłem system bez połączenia z siecią i problem dalej jest. Podczas przywracania systemu i podawania nazwy, klawiatura działała poprawnie. Po zalogowaniu się do systemu (bez połączenia sieciowego) problem powrócił. Kopiuje pliki z skanowania FRST. Skanuje FRST za Każdą akcją którą przeprowadzam na komputerze. Sprawdzałem zgodność sterowników i dalej ten sam problem z Logitech. Spróbuje teraz przeskanować Defenderem offline.
totalny mind **** :sweat_smile:
Dodam tylko że używam LG HUB. gdzie teraz szukać problemu? czy dalej przywracać system aż do skutku.

FRST sam nic nie naprawia, to dopiero może zrobić przygotowany plik fixlist.txt przez specjalistę i na forum taki mogą przygotować tylko 3 osoby, bo moderatorzy raczej nie są przeszkoleni i najwyżej mogą usunąć posty jak wpadnie do nas nagle np. “filutka78” (pclab / programosy / instalki / fixitpc.pl) lub “Jessic” (fixitpc.pl) lub ktokolwiek inny co będzie miał przypływ weny…

To wiem :slight_smile: Robię te skany żeby sprawdzić kiedy mniej więcej błędy występują.
Przed przywróceniem systemu i teraz jest kolosalna różnica. :laughing:
Defender przy skanowaniu offline zatrzymuje się na 91% i załącza się system bez żadnej informacji o skanowaniu. :face_with_symbols_over_mouth:
Próbowałem też bez kabla do Internetu i znów to samo. Przy 91% staje i start systemu.
Zauważyłem też że Rundll32 miał dostęp do mikrofonu świeżo po podłączeniu kabla do internetu.(Creative Audio Service) ma cały czas dostęp do mikrofonu.
Może to mieć coś wspólnego z proxy…? w konsoli jak sprawdzam netstat mam połączenie 127.0.0.1.
Problem z klawiaturą chyba jest rozwiązany. Skanuje teraz MKS-Vir i tam jest możliwość blokowania procesów. Zablokowałem Textinputhost.exe i jak naradzie działa. Czy reszta problemów może też leżeć w (super idealnym) Windows? Posiadam Windwos Home 20h2 19042.804.