Co to za części komputerowe?

Wczoraj przyszedł zamówiony przeze mnie komputer ze strony esc.pl. Na szczęście wysilili się i pokładali go, ale w opakowaniu do karty graficznej były jakieś części i nie wiem, czy one są do czegoś potrzebne?

Oto one:

Przejścióweczki :smiley:

Możesz sprzedać.

W kolejności:

Dwie przejściówki 2x molex -> 6-pin (do zasilania karty graficznej, gdyby zasilacz nie posiadał odpowiednich wtyczek*)

Przejściówka DVI -> HDMI (jeśli dobrze widzę). Używana jeśli np. w monitorze/TV masz tylko HDMI.

Mostek Crossfire do łączenia dwóch kart graficznych.

*inna sprawa, że jeśli zasilacz nie posiada choćby jednego złącza PCI-E, raczej nie nadaje się do zasilania bardziej prądożernych kart :wink:

Aha xD Dzięki :stuck_out_tongue_winking_eye: Ale teraz nie wiem, czy one mi są potrzebne, bo ja mam kartę graficzną Asus Radeon HD6850 i zasilacz XFX Core 550W. To sprzedać je, czy raczej będą potrzebne?

Jeżeli nie wiesz czy będą potrzebne to NIE będą ;D

PS. To nie DVI -> HDMI tylko DVI -> D-Sub

Te części mogły by być przydatne, gdybyś chciał zamontować w swoim komputerze drugą kartę graficzną (poza ostatnią przejściówką). Jeśli coś takiego bierzesz pod uwagę w przyszłości, to zostaw sobie te części (inna sprawa, że wtedy ten zasilacz może nie wyrabiać).

Właśnie gdyby chciał podłączyć drugą kartą graficzną i aby działały ze sobą to to ostatnie jest konieczne, aby mogły dwie karty współpracować. Aczkolwiek HD6850 nie za bardzo się opłaca łączyć, chyba że się będzie miało po okazyjnej cenie, to czemu nie :wink:

Osobiście bym tym nie handlował, dostaniesz za to marne grosze, a przydać się zawsze może.

Źle (nieprecyzyjnie) się wyraziłem co do “ostatniej” przejściówki. Ja miałem na myśli przejściówkę VGA => DVI, ale ona na zdjęciu nie jest w sumie ostatnia. :slight_smile: