Co to za ikona w pasku zadań?

Niedawno zaktualizowałem Avast’a do wersji 5.1.889. Obecnie na pasku zadań, niedaleko przycisku “Start”, jest ikonka - biały prostokąt z niebieskim paskiem u góry i trzema punkcikami w tym pasku. We “Właściwościach” tego pliku jest napisane, że jest to skrót do “avast! start-up scanner”. Poza tym pisze:

typ docelowy: Aplikacja

lokalizacja docelowa: system 32

element docelowy: C:\WINDOWS\system32\aswBoot.exe

Co to za ikonka? (bo ten “aswBoot.exe” mnie zaniepokoił).

Jeśli się nie mylę to jest avast boot scanner. On się pojawia gdy ustawiasz sobie skanowanie komputera, które wykonuje się przed uruchomieniem systemu. Sprawdź w ustawieniach czy nie masz czegoś takiego ustawionego. Niestety jest też trojan o takiej samej nazwie ale myślę, że raczej to będzie plik od Avasta.

To jest niestety tak jak pisze Starchris trojan, zrób skan calego komputera, takiego pliku o nazwie aswBoot.exe Avast nie posiada patrzałem u mnie nie ma, jesli po skanie kompa wykryje zagrożenie i bedzie to własnie ten plik to poradził bym dać go do kwarantanny i wtedy zobaczyć jak sie bedzie zachowywał komputer a wrazie jak nic nie wykryje być może wszystko jest ok chociaż po żadnym antywirusie nie można sie spodziewać ze nam wykryje wszystkie wirusy trojany itd.

w takim razie kilkoma antywirusami przeskanowac mozna :wink: dr.web;spybot search & destroy; Ad-Aware; Kaspersky;Eset;Avast. jak cos nie musisz wszystkimi :smiley: ale zalecalbym dr.weba, spybota i avasta

otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html

avast! start-up scanner Information about File ‘aswBoot.exe’. Uruchomienia skanera. Informacje o “aswBoot.exe” Plik

File Name: aswBoot.exe Nazwa pliku: aswBoot.exe

Product Name: avast! Nazwa produktu: avast! Antivirus Antivirus

avast! start-up scanner uruchomienia skanera

Zrób aktualizację do wersji 6.

Przeskanowałem system i nie wykrył żadnego zagrożenia. Więc ta ikona to pewnie ikona Avast’a, i nie ma powodu do niepokoju.

Dziękuję za pomoc!