Co to za ikona w pasku zadań?

(Piotrek S.) #1

Niedawno zaktualizowałem Avast'a do wersji 5.1.889. Obecnie na pasku zadań, niedaleko przycisku "Start", jest ikonka - biały prostokąt z niebieskim paskiem u góry i trzema punkcikami w tym pasku. We "Właściwościach" tego pliku jest napisane, że jest to skrót do "avast! start-up scanner". Poza tym pisze:

typ docelowy: Aplikacja

lokalizacja docelowa: system 32

element docelowy: C:\WINDOWS\system32\aswBoot.exe

Co to za ikonka? (bo ten "aswBoot.exe" mnie zaniepokoił).

(Starchris) #2

Jeśli się nie mylę to jest avast boot scanner. On się pojawia gdy ustawiasz sobie skanowanie komputera, które wykonuje się przed uruchomieniem systemu. Sprawdź w ustawieniach czy nie masz czegoś takiego ustawionego. Niestety jest też trojan o takiej samej nazwie ale myślę, że raczej to będzie plik od Avasta.

(piotr34.) #3

To jest niestety tak jak pisze Starchris trojan, zrób skan calego komputera, takiego pliku o nazwie aswBoot.exe Avast nie posiada patrzałem u mnie nie ma, jesli po skanie kompa wykryje zagrożenie i bedzie to własnie ten plik to poradził bym dać go do kwarantanny i wtedy zobaczyć jak sie bedzie zachowywał komputer a wrazie jak nic nie wykryje być może wszystko jest ok chociaż po żadnym antywirusie nie można sie spodziewać ze nam wykryje wszystkie wirusy trojany itd.

(Michal Sowinski1) #4

w takim razie kilkoma antywirusami przeskanowac mozna :wink: dr.web;spybot search & destroy; Ad-Aware; Kaspersky;Eset;Avast. jak cos nie musisz wszystkimi :smiley: ale zalecalbym dr.weba, spybota i avasta

(Acorus) #5

otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html

(Zbziarkowski) #6

avast! start-up scanner Information about File 'aswBoot.exe'. Uruchomienia skanera. Informacje o "aswBoot.exe" Plik

File Name: aswBoot.exe Nazwa pliku: aswBoot.exe

Product Name: avast! Nazwa produktu: avast! Antivirus Antivirus

avast! start-up scanner uruchomienia skanera

(Acorus) #7

Zrób aktualizację do wersji 6.

(Piotrek S.) #8

Przeskanowałem system i nie wykrył żadnego zagrożenia. Więc ta ikona to pewnie ikona Avast'a, i nie ma powodu do niepokoju.

Dziękuję za pomoc!