Co to za konto?

(Idealny3) #1

witam

nigdy w życiu nie zakładałem takiego konta , sami popatrzcie:

czy mogła takie konto utworzyć osoba która włamała się na mojego koma??

(adpawl) #2

Takie kont powstaje podczas instalacji Microsoft .NET Framework...

(Idealny3) #3

ok. dzięki za odpowiedz ale mam jeszcze takie pytanie czy moge spokojnie usunąć takie konto??

(adpawl) #4

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 398#139398

tzn. tak, możesz usunąć...

(Polite) #5

Konto możesz usunąć!Ale gdy przyjdzie ci dostać się do bibliotek o rozszerzeniu DLL w pełnym znaczeniu,możesz nie mieć do nich dostępu.

Uważaj na zaawansowane usługi do usług administracyjnych,tam jest wszystko co można wykorzystać,dla zobrazowania systemy.

Nierkiedy,Net Framework,jest potrzebne i nie da się tego wyeliminować,poprostu jest,bardzo potrzebne.

Bynajmniej mi bardzo przeszkadzo brak tej usługi w systemie,jest poprostu niebędna.

(Lisek) #6

Na pewno z czasem będzie coraz więcej aplikacji korzystających z .NET Frameworka, więc kiedyś coś zainstalujesz i okaże się, że nie będzie działać...

(Kuz5) #7

A po co chcesz usuwać zapewne przeszkadz ci to konto w logowaniu do systemu mianowicie musisz kliknąć na swoje konto przy logowaniu jeżeli tak to:

Z menu Start wybieramy Uruchom i wpisujemy regedit. Teraz w lewej części okna otwieramy klucz: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ Winlogon\SpecialAccounts\UserList

Z menu Edycja wybieramy Nowy i Wartość DWORD. Nadajemy jej nazwę ASPNET i przypisu- jemy wartość 0. Po zrestartowaniu komputera problem powinien zniknąć.

(Idealny3) #8

dzięki za poradę ale troche za puźno konto usunąłem, jak zainstaluje jeszcze raz net.coś tam to tak zrobie :)albo po formacie :slight_smile: