Co to za partycje na HDD Lenovo G780 tuż po zakupie

Witam.

Konfiguracja bez systemu operacyjnego.

Pytanie, co to są za partycje? - tzn. co one zawierają?

Chciałbym je po prostu usunąć i podzielić dysk “po mojemu”

Dzięki serdecznie za pomoc!

Załączam screen z GParted-a…

http://i40.tinypic.com/20rs5qq.jpg

Na partycji LENOVO_PART masz Lenovo OneKey Rescue System, u mnie jest wersja 7.0 (model G570). Jak uruchomisz laptopa przyciskiem OneKey (obok włącznika) pokazuje ci się OneKey Recowery do przywrócenia systemu z kopii i System Setup (za bardzo się tym nie interesowałem).

Możesz usunąć te wszystkie partycje.

@falcon89

dziękuję Ci pięknie za poświęcenie swojego czasu na odpowiedz…

Czyli rozumiem że ta partycja “LENOVO_PART” to coś w rodzaju partycji na laptopach na których juz jest postawiony OS przez producenta sprzętu i jest na nich tzw. partycja recovery tego systemu?

Tylko skoro nie ma dostarczonego systemu, to utworzyny punkt przywracania (ponad 400MB) co ma przywracać?

Przycisk o którym mowa wywołuje to oprogramowanie o którym wspomniałeś, jednak brak jakich kolwiek obrazów do przywrócenia…

Poza tym skąd wogóle hierarchia katalogów na dysku na którym nie było systemu…

Nie do końca, za pomocą tej partycji (uruchamiając laptopa z przycisku OneKey Rescue System) możesz przywrócić system z partycji recover (ty takiej nie posiadasz bo laptop jest bez systemu) lub z obrazu systemu który byś zrobił.

Dlatego że laptop jest bez preinstalowanego (przez producenta) systemu (nie można przywrócić czegoś czego nie ma).