Co to za płyta główna / jak podłączyć panel przedni audio

Witajcie czytałem dużo i walczę z komputerem od kilku dni. Ogólnie chodzi mi o podłączenie panelu przedniego audio w obudowie tak by działał. W tym celu powinienem poznać model mojej płyty głównej, by przeczytać to w jej instrukcji. I tu pojawia się problem ponieważ moja płyta główna to jakiś noname. Programy typu Everest razem z nim opisują ją jako nieznana i podają tylko

ID: 03/18/2005-Canterwood-6A79B000C-00

Wujek Google ani żadna inna wyszukiwarka nie chcą nic na ten temat powiedzieć. Tu macie zdjęcia płyty wybaczcie, że nie porozłączana ale może się uda rozpoznać. Jak będzie trzeba to odłączę kabelki i zrobię zdjęcia bez.

ZDJĘCIA:

image_id: 4055

image_id: 4051

image_id: 4056

image_id: 4054

image_id: 4053

Przejdźmy do obudowy jest to ten model:

http://www.antec.pl/p79,obudowa-antec-s … ilver.html

i z panelu audio wychodzi kabelek z wtyczką opisaną “hd audio” jest ona obecnie wpięta w gniazdo pokazane na zdjęciu.

image_id: 4052

I na koniec mam kartę dźwiękową: Creative SB PCI128 (Ensoniq ES1371) Sound Card oraz zintegrowaną Realtek ALC655 @ Intel 82801EB ICH5 - AC’97 Audio Controller [A-2/A-3]

System operacyjny: Windows 7

Bardzo proszę o pomoc.

Prawdopodobnie to płyta Intel(coś w stulu tej: http://www.digital-daily.com/motherboard/intel-d875pbz/ )

Nie ogarniam. Stery od chipsetu wgrane ? Nie wiesz gdzie to podłączyć czy podłączyłeś i nie działa ?

Dodane 17.09.2011 (So) 22:22

I do czego Ci instrukcja to poprostu wpinasz w odpowiednie miejsce i działa. Jeśli na zdjęciu Płyta główna noname 2 jest pokazany kabelek od przedniego panelu i ejst od odpowiednio wpięty to poszukaj w ustawieniach karty dzwiękowej, bo może być wyciszone.

Tak było wpięte gdy kupiłem komputer (używany), do tej pory nie używałem tego wejścia ale kupiłem słuchawki i się przyda. Na płycie głównej nie ma więcej takich gniazd ale może te kabelki trzeba rozmontować z tej wtyczki i podpiąć osobno gdzieś indziej. W opcjach karty dźwiękowej też szukałem ale nie znalazłem nic takiego.

Jeżeli używasz tego creativa to front panel nie będzie działał.Przełącz się na tego zintegrowanego realteka i powinno być wszystko w porządku.

właśnie wymyśliłem i już to prawie sprawdziłem. Karta dźwiękowa Creative ma gniazdo wyjścia liniowego pod które włączając słuchawki automatycznie wyłączają się głośniki. Plan jest taki, że przylutuję kabelki z wtyczki “hd audio” od gniazda liniowego na karcie. :slight_smile: CO O TYM MYŚLICIE?

Myślę,że lepiej używać dwóch kart(do głośników creative-do słuchawek realtek)Przełączenie się pomiędzy nimi to 3 sekundy.No ale jak chcesz to próbuj tego lutowania.Nic poza uwaleniem karty nie może się stać.

Udało się! :slight_smile: Oto wyniki mojej pracy. Niestety podłączając słuchawki do panelu przedniego głośniki nie wyłączają się automatycznie tylko dźwięk leci razem przez słuchawki i przez głośniki ale i tak jest dobrze. Korzystając z okazji przylutowałem także gniazdo mikrofonu. A oto dokumentacja

image_id: 4061

image_id: 4062

image_id: 4063

Pierwsze kabelki przylutowane dość amatorsko ale na koniec mikrofon już całkiem profesjonalnie :stuck_out_tongue: