Co to za proces? opusdec.exe

Czasem sprawdzam stan dysków otwierając na chwilę program CrystalDiskInfo czy wszystko jest OK jak zwykle.
Dzisiaj jednak było inaczej. Klikam w program i zamiast niego pojawiło się okienko blokera, którego używam informujące mnie czy otworzyć nieznany plik. Była podana ścieżka: C:\programy\CrystalDiskInfo6_6_1\CdiResource\opus\opusdec.exe
Nie podjąłem decyzji, zostawiłem okienko z pytaniem. Pomyślałem, że to jakaś infekcja (tylko skąd w tym folderze?), bo nie rozpoznałem pliku. Uruchomiłem skaner Emsisoft, przeskanowałem wszystko, ale nic nie znalazł. Po skanowaniu mimo wszystko zdecydowałem się nacisnąć “nie otwieraj”, ale CrystalDiskInfo i tak się uruchomił w dodatku z napisem UWAGA. Jeden z dysków niestety sypnął 51 błędami w C5.

Zamknąłem CrystalDiskInfo i otworzyłem go ponownie, aby sprawdzić czy znowu wyświetli mi się pytanie o nieznany plik, ale nic takiego się już nie pojawiło.

To, że dysk się sypie to wiem, ale o co chodzi z tym plikiem opusdec.exe?
Co to jest i dlaczego CrystalDiskInfo chciał go uruchomić i dlaczego tylko 1 raz?

w folderze opus, są 3 pliki, jeden z nich to readme.txt

"== Opus Audio Tools ==

This is opus-tools, a set of tools to encode, inspect, and decode
audio in the Opus format.

For more information on Opus see http://www.opus-codec.org/

There is basic documentation in the HTML files included in this archive."

czemu crystal disk go uruchamia? jak dysk się przegrzewa, to puszczany jest pewien dźwięk i to może być odpowiedzią, możliwe że jak są inne błędy to też uruchamia jakiś dźwięk

1 polubienie

Dzięki. Nie pomyślałem, żeby tam zajrzeć, skoro nawet w google tego nie ma.