Co to za rodzaj TV używany na miejskie billboardy?

Co to za rodzaj TV używany na miejskie billboardy??

oraz

Gdzie takie można kupić ??

W wielu miejscach mojego i nie tylko miasta zaczęły pojawiać się telewizory z odtwarzanymi różnymi reklamami, zamiast tradycyjnych billboardów.

Mają jaskrawe kolory, obraz jest bardziej wyrazisty niż na LED i wygląda to jakby 3D bez okularów (taka głębia 3D jest zauważalna)

Telebimów nie widziałeś nigdy?

PS.

W jakim Ty mieście mieszkasz że masz kilka takich, u mnie w Szczecinie zaledwie jeden stoi koło dawnej Kaskady , a niebawem nowej Kaskady.

Ruda Śląska, widziałem 1 taki w dzielnicy Wirek (akurat przejeżdżałem nie wiem jak reszta miasta), widziałem też 3 takie w Zabrzu, 1 w Gliwicach oraz 3 w Żorach

A jeszcze zapomniałem dodać że w autobusach miejskich też zamontowali na przodzie za budą kierowcy ekrany LCD chyba 19 calówki na których też są wyświetlane reklamy,mogli by jakieś filmy puszczać. :slight_smile:

W większości przypadków są to matryce zrobione z tysięcy diód LED.

http://digiwall.pl/ekrany-diodowe.html

http://www.ekranled.pl/body.php?menu=m7

Kiedyś widziałem tego typu telewizor, nie pamiętam, chyba to był Samsung, a w klepie był zwany (chyba) telewizorem bezramkowym (nie jestem pewien).

Chodzi Ci o coś takiego, jak jest na przystanku autobusowym na Goethego w Zabrzu?

ta zapomnij , chyba że beda bilety po 10zł :slight_smile:

nie pamiętam nazwy przystanku, wiem tylko że jest tam zajezdnia autobusowa obok której jest pogotowie ratunkowe. Niedaleko jest stadion Górnika Zabrze

Czyli Goethego. Stadion Górnika hmm… trochę daleko :smiley:

To są własnie z wielu diod. cedar , dał linka.

A to wy chyba o czymś innym mówicie , bo jeżeli zamontowane jest to na przystanku to , to jest małe , a w Szczecinie to wielki telebim jest jak dwa blboardy uliczne.

My nie potrzebujemy czegoś o wysokości 10-piętrowego budynku :slight_smile:

z tego co piszą pod filmami to LEDowe ;P

To są prawdziwe LEDy …nie takie co próbują nam wciskać w sklepach typu MM itd…jeszcze dłuuugo bedziemy musieli czekać zanim ta technologia stanieje na tyle żebyśmy mogli sobie taki TV w domu postawić :stuck_out_tongue: Cena??? Grubo ponad kilkanaście średnich krajowych :stuck_out_tongue: http://allegro.pl/listing.php/search?sg … =ekran+LED chetny do zakupu??

Szczerze mowiac to nie wiem czy by mi sie na scianie zmiescil … ale moze jakbym dobrze zakombinowal to na wiosne moglbym sobie powiesic na budynku naprzeciwko balkonu , tylko kabel od anteny troche sie bedzie ciagnac :stuck_out_tongue:

antiferno , Tylko weź pod uwagę, że te ekrany nie są telewizorami, nie mają wbudowanego tunera TV, pewnie najczęściej odtwarzają materiał z jakiejś karty pamięci.

a tam dolutuje sie :stuck_out_tongue:

@cedar

To ty nie wiesz że Polak wszystko potrafi :wink: jak nie ma to się dorobi :slight_smile:

Poza tym z tego co pisali na allegro to te telebimy obsługuje sie zdalnie a nie wsadza karte pamieci.

[Teraz tylko odpowiednia wtyka do laptopa i mozna puscic pornola w centrum miasta :D]

Niestety, w Rosji już to zrobili :wink: W Polsce zresztą pamiętam, że też :slight_smile:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ … _Ruch.html