Co to za trąbka?

(XOR) #1

Co to za trąbka z jakimiś powiadomieniami, co chwilę mi tu wyskakuje i jak to zlikwidować? Nie chcę brać w tym udziału.

(Dimatheus) #2

Hej,

Najprościej ujmując, jest to chat. Jak wyłączyć? Bezpośrednio się nie da - trzeba modyfikować stronę.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Olej tą trąbkę, administracja DP kupi Ci fleta :wink:

(Dimatheus) #4

Hej,

Jeśli porządnego i poprzecznego, to i ja poproszę. :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,
Dimatheus

(Bogdan_G) #5

New chcesz czatu? To wycisz
https://forum.dobreprogramy.pl/t/spolecznosc/541060/3514
MWSnap476

Chociaż i tak co kilka dni coś przełączają Nasi i wyskakuje powiadomienie na du - wróć - na tubie. Czyli włączysz czat, przewiniesz w dół i wyłączysz. Za chwilkę znowu wyskoczy, że to samo nie przeczytane, to się trochę pozłościsz i zniknie lucyferka z tuby. Na kilka dni spokój, może tydzień aby…

(smbody) #6
  • dawno temu
  • brak czatu i wszyscy jęczą o jego stworzenie
  • dzisiaj
  • jest czat i ludzie jęczą o jego usunięcie

(Bogdan_G) #7

Dawno temu był czat, co nie wadził wiele lat. Potem była zmiana, dali plugin co spowalniał forum, czyli cięższy od koparki. Potem zaś drugi raz sprzedali forum i przez półtora roku był bug co krok i czat, co wysadzał forum. Potem gadka z rzadka i z przypadku, a wtrącić kilka zdań w roku, to po co wyskakujące powiadomienia nawet o nowych rozmowach, których nie było? No, poza jednym - było “głosujcie na mnie”.
Czat, to plugin i skrypty, a po co mi czatu, gdy na forum jest często więcej do śmiechu, niż spadów…
Skoro są tacy, co nie chcą, to nie muszą, albo konstytucja do wymiany!

(krystian3w) #8

Wyciszenie nie ukrywa niebieskiego wykrzyknika.

obraz

(Bogdan_G) #9

Gdy jest wyciszenie, to ukrywa, wystarczy odświeżyć forum. Wtedy znika powiadomienie.
Chcieć zablokować plugin, to mnie się nie udało, bo znika tuba i koperta. No to zostawiłem pluginy w spokoju.

(krystian3w) #10

Nie będę odświeżać by zniknęło, to nie działa.
Muszę odczytać i odświeżyć by się nie bugowało (po odczytaniu w danej karcie wciąż potrafi świecić).

(XOR) #11

No dobra. A jak to ustrojstwo zlikwidować, żeby nie wysyłało powiadomień? Nie biorę w tym udziału, więc na co mi to?

(Bogdan_G) #12

Możesz czat wyciszyć, ale i tak czasami powiadomienia wyskakują. Można to zablokować, ale jednocześnie znika też koperta PW.

(krystian3w) #13
forum.dobreprogramy.pl##.babble-unread--sidebar.babble-unread
forum.dobreprogramy.pl##.babble-unread--sidebar
forum.dobreprogramy.pl##.babble-unread

wycinanie, że ktoś coś nowego napisał. Wyciszenie nie chce ukryć tej białej kropki w niebieskim kółku…

forum.dobreprogramy.pl##.babble-sidebar-collapsed--right.babble-sidebar-collapsed
forum.dobreprogramy.pl##.babble-sidebar-collapsed--right
forum.dobreprogramy.pl##.babble-sidebar-collapsed

wycięcie całej ikony otwierania shoutboxa.

Można wybrać sobie jedną z 3 reguł, aż wszystkich 3 raczej nie trzeba.

(eranet) #14

Na wszelki wypadek dałem wszystkie sześć filtrów. Działa w AdGuardzie bardzo ładnie

(krystian3w) #15

W sumie wystarczy 1 z 3 na grupę.

Jak wycinasz całą trąbkę to 1 z 3 z drugiej grupy.

Opcjonalnie wyłącz czat “Babble” z ustawień:

https://forum.dobreprogramy.pl/my/preferences/interface

Babble - Disable Babble chat completely i działa jak filtry z drugiej grupy.

(~MacG) #16

O co chodzi z tym odkopywaniem tematów? To już co najmniej drugi jaki wygrzebałeś.

(eranet) #17

Nie rozumiem ani trochę o co chodzi…
poza tym dlaczego po znaku zapytania dajesz spację zamiast entera?

(~MacG) #18

Chyba nie zwróciłeś uwagi na daty :wink: Swoją drogą o ile jeszcze dobrze pamiętam to w szkole nie uczyli mnie żeby po znaku zapytania dawać enter.

(eranet) #19

Każde pytanie w nowej linii a to dlatego że dużo wygodniej się czyta coś w stylu:

pytanie 1 ......
pytanie 2 ......

niż

pytanie 1, pytanie 2......

(krystian3w) #20

Tyle że to było jedno pytanie a za nim zdanie twierdzące / wtrącenie.