Co to za urządzenie? Do czego służy? [FOTO]

Przede wszystkim - tak, jestem laikiem, nie znam się na komputerach oraz technice i należałoby mi to wytłumaczyć jak OSTATNIEMU debilowi. Jak najbardziej można też się ze mnie pośmiać!

W załączniku trzy zdjęcia.

Wiem jedynie, że jest to adapter, ale proszę o wypisanie wszystkich urządzeń, do których ma on zastosowanie. Co oznaczają podane moce? To dużo czy mało? Na co te moce mają przełożenie? To porządny sprzęt czy byle co?

Po prostu dzisiaj otworzyłem pudło z ogromną ilością różnego rodzaju kabli, przejściówek, końcówek etc. I tak właśnie znalazłem TO. Leżało tam przez kilka ładnych lat i nigdy nie było używane. W związku z tym czy jest mi to do czegokolwiek potrzebne - skoro nigdy nie było?

Przed utworzeniem tematu przeszukałem Internet (to akurat raczej potrafię) i naprawdę nie znalazłem nic o żadnym A.C.E.M. Jest za to o ACME. A może to podróba? Niby “Made in Italy” - a nie “China”…

Jeśli się nie nabijasz? to jest to zwykły zasilacz na polski prąd (wartości wskazane w INPUT) pasujący do każdego urządzenia potrzebującego prąd o podanych parametrach (wartości wskazane w OUTPUT) i mającego takie złącze :stuck_out_tongue: Tu nie ma żadnej magii :wink:

Jestem śmiertelnie poważny, dlatego bardzo dziękuję za kulturalną odpowiedź, gdyż nigdy nie miałem potrzeby z takiego urządzenia korzystać. Zawsze jakoś wszystko działało bez tego. Komputer, telefon, telewizor…

Tzn. akurat to, że zasilacz na prąd, to jakoś rozkminiłem - ale co konkretnie mogę do tego podłączyć? I po co, skoro nigdy nie musiałem a nigdy nie żyłem z dala od cywilizacji? Prąd zawsze miałem i ładowarki też.

Jakieś n.p radio tranzystorowe,magnetofon kasetowy.

Oo adapter :slight_smile:

‘‘Element urządzenia
umożliwiający zastosowanie go
do innych celów niż zostało to
pierwotnie przewidziane.’’

‘’(w języku angielskim
także adaptor[1], po polsku
także: przejściówka; element
adaptujący tj. przystosowujący)
– element urządzenia
umożliwiający zastosowanie go
do innych celów niż zostało to
pierwotnie przewidziane.
Szerzej rzecz ujmując jest to
element, lub zespół
elementów, łączący dwa lub
więcej zespołów jakiegoś
urządzenia, lub jedno
urządzenie z drugim,
umożliwiający ich współpracę
lub pełnienie określonej
funkcji’

Wikipedia jest głupia
Sam bym nie zrozumiał
Ale wiem że Adapterów jest kílka rodzajöf
Adapter hdmi
Adapter usb na ps
Adapter sd na minisd
Adapter usb na miniusb
Adapter wyglądu gniastka usa na gniastko euro

Adaptuje 230V do 9V.

JUŹ WIEM
Lepiej szukam

Mini Domestic Sewing Machine

https://m.aliexpress.com/s/item/32325707537.html?trace=storeDetail2msiteDetail

https://m.aliexpress.com/s/item/32391552104.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32391552104&productSubject=Mini-Domestic-Sewing-Machine-Power-Adaptor-AC-DC-Adaptor-EURO-Standard-110V-220V-50-60Hz-5

Czyli służy on do urządzeń w 2017 roku praktycznie niepotrzebnych? Czy w takim razie on mi się na pewno już do niczego nie przyda i mogę go wyrzucić? Porządki robię. Chyba że sprzedać. Za ile?

Dycha,dwie.

Zasada jest prosta - jak wyrzucisz, to bardzo szybko znajdzie się w domu jakieś urządzenie zasilane napięciem 9V i będziesz się pytać jakiego zasilacza użyć :wink:
Co do Twojego zdziwienia - masz pewnie ładowarkę do telefonu, masz pewnie (jak masz internet od jakiegoś dostawcy) tego typu zasilacz podłączony do routera, masz pewnie do stacjonarnego bezprzewodowego taki zasilacz… W dzisiejszych czasach jest to po prostu duża wtyczka do gniazdka z kablem - ten na zdjęciu wygląda na zasilacz do jakiegoś starego urządzenia - jak wspomniano, może radio? (baterie 6 x 1.5V, czy jedna 9V). Robione we Włoszech a nie w Chinach, więc przez to wydaje mi się, że starsze urządzenie.

“Zasada jest prosta - jak wyrzucisz, to bardzo szybko znajdzie się w domu jakieś urządzenie zasilane napięciem 9V (…)”

Jakie konkretnie przykłady urządzeń zasilanych na 9V mogłyby zostać sprowadzone do domu w 2017 roku?

A czy ktokolwiek chciałby to ode mnie kupić? 20 zł i jest Twoje. Zapraszam na priv i sprzedam niezwłocznie.

Prawdopodobnie nigdy nie było używane - ani razu nic do niego nawet nie podłączano. Leżało sobie.

Pierwszy komputer nabyty został ok. 2000/2001 roku, drugi (i ostatni) zaś - ok. 2007/2008.

czyli nie ma Pan w domu żadnej
małej maszyny do szycia ?

Ja mam np. na 9V ładowarkę do maszynki do golenia Remingtona. Wrzuć na OLX, zostaw ogłoszenie. Zawsze jest tak, że po czasie znajdzie się na coś klient. To jak z popsutym laptopem - np. ktoś szuka klawiatury, czy ekranu. Powodzenia

1 polubienie