Co to za złącze?

Rozwiercenie będzie widoczne :wink:

@Cedar Dzięki za szukajkę, ale tam nic nie ma. Tzn są adaptery pod usb, ale ceny z kosmosu :smiley: ponad 100zł :laughing:

Rozkręć i uszkodź elektronikę, przeszlifuj talerz, dziś ciężko będzie znaleźć drugi model na dawcę elektroniki.

Nie tylko adaptery USB, są też tasiemki ale 2 x 2,5".
Zobacz to, co prawda archiwum ale jestem przekonany, że znajdziesz w bieżących aukcjach:
https://allegro.pl/listing?string=taśma%20ata%2044%20pin&description=1&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-uni-1-5-1003 - jednak w tym przypadku musisz posiadać też obie taśmy (2,5" i 3,5")

Elektronicznie oba złącza nie różnią się niczym, ale różnią się fizycznie odstępami pomiędzy pinami i co za tym idzie całą szerokością wtyku oraz osobnym zasilaniem przy końcu 3,5". Innymi słowy potrzeba Ci przejściówki z 2,5" w dysku na 3,5" w mobo. Koszt jakieś 10 pln. Albo sam sobie zrób kabelek. Kwestia pół godzinki roboty :wink:

No popatrz, jak już dawno o tym napisaliśmy to zmieniłaś zdanie :wink:

Taaa… Kup oba złącza, taśmę, do tego wkurzająca zabawa z 40 (44) kabelkami. Nie chciało by mi się tak bawić dla jednego użycia w celu skasowania dysku.

Dobra. Temat można uznać za rozwiązany. Rozkręcę dziada i pobawię się lutownicą, żeby coś przepalić :wink:
Te wszystkie przejściówki i adaptery to za dużo kłopotu.

Nie widziałam poprzednich wpisów i o ile dobrze widzę, pisałam do pocolog’a.
Wkurzająca? Hmm… no tak, gdy się ma dwie lewe łapki, to racja, może to być wkurzające. :stuck_out_tongue:

1 polubienie