Co to za znaczek obok mic i słuchawek?

Witam.

Jako, że nie wiedziałem do jakiego działu to wcisnąć (gdyż nie ma takiego jak “mam pytanie” czy coś w tym rodzaju) postanowiłem zamieścić ten temat tutaj, gdyż wydaje mi się, że jest to związane z siecią bezprzewodową (WiFi), ale nie jestem pewien - wy wiecie, więc jeżeli jest to z nią związane to na pewno będziecie wiedzieli i w porę mi pomożecie. :wink:

Otóż mam dość starego laptopa (Fujitsu Siemens amilo 7310GW). Z przodu (na obudowie) znajdują się 3 wejścia: po lewej słuchawki, po prawej na mikrofon a pośrodku (na zdjęciu środkowe wejście)? No właśnie nie wiem na co to jest wejście. Znaczek przypomina nieco znaczek WiFi, stąd moje podejrzenia, że jest to związane z anteną - jeżeli tak, to do czego to służy oraz co powinienem tam podłączyć, żeby uzyskać docelowy efekt?

załączam obrazek (wybaczcie za jakość - robione telefonem K550i)

dsc002401j.jpg

Z góry dziękuję za odpowiedź.

cała definicja spdif

Właściwa nazwa to S/P DIF (Sony/Philips Digital InterFace) - to opracowany wspólnie przez Sony i Philips cyfrowy standard przesyłania dźwięku. Jego zalety to czystość i dynamika brzmienia o wiele lepsza niż przy stosowaniu kabla analogowego, oraz możliwość transportu sygnału Dolby Digital, DTS itp. z karty muzycznej do np. zewnętrznego amplitunera który po rozkodowaniu rozdzieli odpowiednio dźwięk na wszystkie głośniki (daje to lepsze efekty niż żeby to robiła karta).

@floru69

Podałeś definicję gniazda nr1 (po lewej), a ja potrzebuję tego środkowego…

Z definicji wynika, że nie jest to gniazdo słuchawkowe.

Podobno to gniazdo służy do podłączenia zewnętrznego dźwięku np. w przypadku przegrywania z magnetowidu na komputer.

Vicodin , myślę że ten obrazek ci wszystko wyjaśni:

c00192135.jpg

Dzięki za udzielenie odpowiedzi. Miałem cichą nadzieję, że wzmocnię sobie siłę odbioru wifi poprzez antenę, a tu okazało się, że do całkiem czego innego to służy. Mam rozumieć, że mogę sobie do tego podpiąć np gitarę?

Dziękuję moderatorom za dopasowanie tematu do działu.

Gitara o ile się nie mylę to potrzebuję dodatkowego wzmocnienia jak mikrofon, do gniazda Line in możesz podłączać urządzenia ze złączem na słuchawki takie jak wieża, odtwarzacz mp3 itp.