Co to znaczy 2.1 ghz?

(Davidd424) #1

Witam. czy ktoś mógłby wytłumaczyć mi to, bo jestem zupełnie zielony. no wiec co to znaczy, że HP Pavilion seria DV5 - DV5-1130ew 15.4'', AMD Turion 64 X2 2.1 GHz, 3 GB DDR2, 320 GB, Ati Radeon HD3450 256 MB, Vista Home Premium PL, FU747EA? Mam laptopa z tymi własciwosciami, nigdy nie grałem w gry, a chcialbym zagrac i np. jesli gra ma takie wymagania to moge w nia pograc na moim laptopie?Wymagania Call of Duty 4 Oto wymagania Call of Duty 4 podawane przez producenta: * Wymagania minimalne gry: - Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 2800+ - Pamięć: 512MB RAM dla Windows XP oraz 768MB RAM dla Windows Vista - Karta graficzna: GeForce 6600 lub ATI Radeon 9800Pro - System operacyjny: XP/Vista * Wymagania zalecane: - Procesor: Dwurdzeniowy 2.4 GHz - Pamięć: 1GB RAM dla Windows XP oraz 2GB RAM dla Windows Vista - Karta graficzna: Nvidia Geforce 7800 lub ATI Radeon X1800 - System operacyjny: XP/Vista a jeżeli nie mogę, to czy wogóle w jakies gry moge grac? i jakie musza miec wymagania?

(Serwis Komputery) #2

Laptopy oprócz tych z najwyższej półki nie są przeznaczone do gier w Twoim przypadku bardzo słabym ogniwem jest karta graficzna a to ona decysuje w 90 % o szybkości działania gry CoD 4 raczej będzie działał słabo mozesz spróbować uruchomić go w niskiej rozdzielczości do tego wyłączając większość efektów (np. cienie) ale wtedy gierka będzie wyglądała słabo więc sensu to nie ma za dużego a co do pytania głównego 2,1 GHz oznacza szybkość z jaką pracuje procesor w Twoim wypadku jest to procesor dwurdzeniowy AMD Turion 64 X2 (czyli jakby połączone dwa procesory z których każdy pracuje z szybkością 2,1 GHz )

(Mister Wojtek) #3
  • 15.4 oznacza że masz 15.4 calowy ekran

• AMD Turion 64 X2 2.1 GHz (2 x 2.1 gigahercowy procesor)

• 3 GB DDR2 (ilość pamięci RAM) im więcej tym gry się szybciej ładują, 3 lub 4GB wystarcza

• 320 GB (pojemność dysku twardego) gry zajmują różnie teraz, średnio 4 do 8GB

• Ati Radeon HD3450 256 MB (karta graficzna) nawet niezła (jak na laptopa), w gry sobie pograsz nawet nowe, ale nie na najwyższych detalach

• Vista Home Premium PL (Twój system operacyjny)

• HP dv5-1130ew FU747EA (model/nazwa tego laptopa firmy HP)

W tą grę więc spokojnie pograsz... tylko jakby się coś cięło/zwalniało w trakcie gry to wchodzisz w opcje gry i zmniejszasz detale grafiki.

pozdrawiam

(MaRa) #4

5-7 lat temu procesory Pentium 4 osiągały 3,6GHz, potem w Core2Duo spadło o połowę, a szybkość wzrosła.

Ten laptop jest całkiem wydajny, ale Call of Duty 4 to chyba jest ponad jego możliwości. Znaczy się powinien pójść, lecz przy minimalnym ustawieniu detali, może w mniejszej rozdzielczości. Radeon HD3450 jak na laptopa ma dużą wydajność, ale jak na standardy komputerów stacjonarnych byłaby to obecnie klasa średnia niższa, do mniej wymagających gier i dekodowania filmów FullHD.

Lepiej spróbować mniej wymagającej gry, albo starszej wersji (3?)

(Robert Zgrzebnicki) #5

HD3450 ujdzie w tłoku, ale jest na szynie 64-bit i ma 256MB DDR2...

@MaRa,

w Call of Duty 3 kolega sobie nie zagra, bo trzecia odsłona serii nie ukazała się na PC.

(Mister Wojtek) #6

Zawsze możesz sobie ściągnąć wersję demo (demonstracyjną) tej gry: http://www.idg.pl/ftp/pobierz/gry/7041.html i zobaczyć czy dobrze działa, jeśli tak to możesz sobie wtedy kupić pełną wersję gry.

(Hitm3n) #7

Ehm. Nic nie chcę mówić, ale mam trochę, chyba, starszego brata tej karty, HD3470, także 256MB. Ogólnie laptop z podpisu. COD 4 chodzi nawet ładnie, średnie detale, 1024x768, czasami zwolni przy większej rozróbie, ale to rzadko się zdarza :). Także jak na Twój laptop to COD będzie śmigał raczej dobrze.

(Serwis Komputery) #8

http://www.frazpc.pl/artykuly/597/SAPPH ... zeblu----- tu są testy modelu do kompów stacjonarnych ,w Call of Duty 2 rozdzielczość 1280x1024 osiągnąła 11 klatek więc mnie nie rozśmieszajcie ze pogra sobie na 4

(Michalek226) #9

Niestety w COD 4 nie zagrasz. Mój szwagier ma dokładnie ten sam model i parametry laptopa jak ty i niestety większość gier nie działa mu najlepiej. NFS MW na średnich ledwo co przechodzi a co do COD 4 ten tytuł możesz sobie odpuścić.

(Hitm3n) #10

:lol: saper1972 - nie rozśmieszaj mnie. Widzisz, na jakich detalach jest ta gra ? I widzisz, że to ciut inna karta ? (512 MB RAM, nie 256). Do tego brak też danych o reszcie sprzętu, więc test nie jest dla mnie wiarygodny w przypadku tego tematu.

Co najwyżej opierać się tutaj można na opinii mama3