Co to znaczy 2.1 ghz?

Witam. czy ktoś mógłby wytłumaczyć mi to, bo jestem zupełnie zielony. no wiec co to znaczy, że HP Pavilion seria DV5 - DV5-1130ew 15.4’’, AMD Turion 64 X2 2.1 GHz, 3 GB DDR2, 320 GB, Ati Radeon HD3450 256 MB, Vista Home Premium PL, FU747EA? Mam laptopa z tymi własciwosciami, nigdy nie grałem w gry, a chcialbym zagrac i np. jesli gra ma takie wymagania to moge w nia pograc na moim laptopie?Wymagania Call of Duty 4 Oto wymagania Call of Duty 4 podawane przez producenta: * Wymagania minimalne gry: - Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 2800+ - Pamięć: 512MB RAM dla Windows XP oraz 768MB RAM dla Windows Vista - Karta graficzna: GeForce 6600 lub ATI Radeon 9800Pro - System operacyjny: XP/Vista * Wymagania zalecane: - Procesor: Dwurdzeniowy 2.4 GHz - Pamięć: 1GB RAM dla Windows XP oraz 2GB RAM dla Windows Vista - Karta graficzna: Nvidia Geforce 7800 lub ATI Radeon X1800 - System operacyjny: XP/Vista a jeżeli nie mogę, to czy wogóle w jakies gry moge grac? i jakie musza miec wymagania?

Laptopy oprócz tych z najwyższej półki nie są przeznaczone do gier w Twoim przypadku bardzo słabym ogniwem jest karta graficzna a to ona decysuje w 90 % o szybkości działania gry CoD 4 raczej będzie działał słabo mozesz spróbować uruchomić go w niskiej rozdzielczości do tego wyłączając większość efektów (np. cienie) ale wtedy gierka będzie wyglądała słabo więc sensu to nie ma za dużego a co do pytania głównego 2,1 GHz oznacza szybkość z jaką pracuje procesor w Twoim wypadku jest to procesor dwurdzeniowy AMD Turion 64 X2 (czyli jakby połączone dwa procesory z których każdy pracuje z szybkością 2,1 GHz )

  • 15.4 oznacza że masz 15.4 calowy ekran

  • AMD Turion 64 X2 2.1 GHz (2 x 2.1 gigahercowy procesor)

  • 3 GB DDR2 (ilość pamięci RAM) im więcej tym gry się szybciej ładują, 3 lub 4GB wystarcza

  • 320 GB (pojemność dysku twardego) gry zajmują różnie teraz, średnio 4 do 8GB

  • Ati Radeon HD3450 256 MB (karta graficzna) nawet niezła (jak na laptopa), w gry sobie pograsz nawet nowe, ale nie na najwyższych detalach

  • Vista Home Premium PL (Twój system operacyjny)

  • HP dv5-1130ew FU747EA (model/nazwa tego laptopa firmy HP)

W tą grę więc spokojnie pograsz… tylko jakby się coś cięło/zwalniało w trakcie gry to wchodzisz w opcje gry i zmniejszasz detale grafiki.

pozdrawiam

5-7 lat temu procesory Pentium 4 osiągały 3,6GHz, potem w Core2Duo spadło o połowę, a szybkość wzrosła.

Ten laptop jest całkiem wydajny, ale Call of Duty 4 to chyba jest ponad jego możliwości. Znaczy się powinien pójść, lecz przy minimalnym ustawieniu detali, może w mniejszej rozdzielczości. Radeon HD3450 jak na laptopa ma dużą wydajność, ale jak na standardy komputerów stacjonarnych byłaby to obecnie klasa średnia niższa, do mniej wymagających gier i dekodowania filmów FullHD.

Lepiej spróbować mniej wymagającej gry, albo starszej wersji (3?)

HD3450 ujdzie w tłoku, ale jest na szynie 64-bit i ma 256MB DDR2…

@MaRa,

w Call of Duty 3 kolega sobie nie zagra, bo trzecia odsłona serii nie ukazała się na PC.

Zawsze możesz sobie ściągnąć wersję demo (demonstracyjną) tej gry: http://www.idg.pl/ftp/pobierz/gry/7041.html i zobaczyć czy dobrze działa, jeśli tak to możesz sobie wtedy kupić pełną wersję gry.

Ehm. Nic nie chcę mówić, ale mam trochę, chyba, starszego brata tej karty, HD3470, także 256MB. Ogólnie laptop z podpisu. COD 4 chodzi nawet ładnie, średnie detale, 1024x768, czasami zwolni przy większej rozróbie, ale to rzadko się zdarza :). Także jak na Twój laptop to COD będzie śmigał raczej dobrze.

http://www.frazpc.pl/artykuly/597/SAPPH … zeblu----- tu są testy modelu do kompów stacjonarnych ,w Call of Duty 2 rozdzielczość 1280x1024 osiągnąła 11 klatek więc mnie nie rozśmieszajcie ze pogra sobie na 4

Niestety w COD 4 nie zagrasz. Mój szwagier ma dokładnie ten sam model i parametry laptopa jak ty i niestety większość gier nie działa mu najlepiej. NFS MW na średnich ledwo co przechodzi a co do COD 4 ten tytuł możesz sobie odpuścić.

:lol: saper1972 - nie rozśmieszaj mnie. Widzisz, na jakich detalach jest ta gra ? I widzisz, że to ciut inna karta ? (512 MB RAM, nie 256). Do tego brak też danych o reszcie sprzętu, więc test nie jest dla mnie wiarygodny w przypadku tego tematu.

Co najwyżej opierać się tutaj można na opinii mama3