Co to znaczy NIESTANDARTOWE ZŁĄCZE USB?


(klaudek1974) #1

Witam !

Czytając dzisiejszy PC FORMAT a konkretnie test aparatów cyfrowych Panasonic DMC-FZ38 i Sony Cyber-shot DSC-HX1 dostały minusa za NIESTANDARDOWE ZŁĄCZE USB. :o Może mi ktoś wytłumaczy o co biega w tym. #-o Jeżeli nie jest standardowe to jakie ?? :stuck_out_tongue:

Dziękuje i pozdrawiam!


(Rafalbag1) #2

Pewnie chodzi o to że ma inny kształt. Przy aparatach fotograficznych, telefonach itp. często stosuje się złącze mniejsze od USB które to u różnych producentów może mieć inny kształt. W takim przypadku podłączysz aparat przez kabel od producenta, ale przez inny kabel usb nie.


(Kojot) #3

Wydaję mi się, że chodzi o tę drugą końcówkę kabla, którą podłączasz do aparatu. To gniazdo przy aparacie jest niestandardowe i tylko oryginalny kabel od firmy produkującej aparat możesz tam podłączyć. Oczywiście druga końcówka to USB, zawsze musi być taka sama, nie ma innych, nietypowych końcówek USB. Podsumowując chodzi o to, że nie zgrasz sobie zdjęć kablem USB zapożyczonym np. z innego aparatu (co w wielu urządzeniach, które można podłączyć przez USB jest popularne - tutaj tego nie zrobisz).


(przemek7525) #4

Zrobili swój rodzaj gniazda USB. Z tych standardowych są USB A,B, micro i mini. Wygląda na to, że mają po prostu swój typ gniazda USB.


(klaudek1974) #5

Dziękuje za super szybkie odpowiedzi !!


(Airborn) #6

Szczerze wątpię, by zrobili swój rodzaj gniazda. To po prostu nieopłacalne. Prędzej stosują pewien zabieg taki sam jak GARMIN w swoich kablach do nawigacji. Polega to, mniej więcej, na tym, że wykorzystuje się piąty przewód opisany w specyfikacji USB i łączy go z innym przewodem za pomocą ściśle określonego rezystora, co i jak opisano tutaj przewody usb tez moga byc proprietary


(klaudek1974) #7

Zakupiłem Panasonic DMC-FZ38 i rzeczywiście wejście usb do aparatu jest nie standardowe. Nie podobne do standardu, i jeśli się zgubi kabel oryginalny to można mieć problem. Ale w sumie kto dziś podłącza aparat przez usb? Większość wyjmuje kartę SD i wkłada ja do czytnika.

Pozdrawiam! :stuck_out_tongue: =D>