Co to znaczy NIESTANDARTOWE ZŁĄCZE USB?

Witam !

Czytając dzisiejszy PC FORMAT a konkretnie test aparatów cyfrowych Panasonic DMC-FZ38 i Sony Cyber-shot DSC-HX1 dostały minusa za NIESTANDARDOWE ZŁĄCZE USB. :o Może mi ktoś wytłumaczy o co biega w tym. #-o Jeżeli nie jest standardowe to jakie ?? :stuck_out_tongue:

Dziękuje i pozdrawiam!

Pewnie chodzi o to że ma inny kształt. Przy aparatach fotograficznych, telefonach itp. często stosuje się złącze mniejsze od USB które to u różnych producentów może mieć inny kształt. W takim przypadku podłączysz aparat przez kabel od producenta, ale przez inny kabel usb nie.

Wydaję mi się, że chodzi o tę drugą końcówkę kabla, którą podłączasz do aparatu. To gniazdo przy aparacie jest niestandardowe i tylko oryginalny kabel od firmy produkującej aparat możesz tam podłączyć. Oczywiście druga końcówka to USB, zawsze musi być taka sama, nie ma innych, nietypowych końcówek USB. Podsumowując chodzi o to, że nie zgrasz sobie zdjęć kablem USB zapożyczonym np. z innego aparatu (co w wielu urządzeniach, które można podłączyć przez USB jest popularne - tutaj tego nie zrobisz).

Zrobili swój rodzaj gniazda USB. Z tych standardowych są USB A,B, micro i mini. Wygląda na to, że mają po prostu swój typ gniazda USB.

Dziękuje za super szybkie odpowiedzi !!

Szczerze wątpię, by zrobili swój rodzaj gniazda. To po prostu nieopłacalne. Prędzej stosują pewien zabieg taki sam jak GARMIN w swoich kablach do nawigacji. Polega to, mniej więcej, na tym, że wykorzystuje się piąty przewód opisany w specyfikacji USB i łączy go z innym przewodem za pomocą ściśle określonego rezystora, co i jak opisano tutaj przewody usb tez moga byc proprietary

Zakupiłem Panasonic DMC-FZ38 i rzeczywiście wejście usb do aparatu jest nie standardowe. Nie podobne do standardu, i jeśli się zgubi kabel oryginalny to można mieć problem. Ale w sumie kto dziś podłącza aparat przez usb? Większość wyjmuje kartę SD i wkłada ja do czytnika.

Pozdrawiam! :stuck_out_tongue: =D>