Co to znaczy "postawić serwer"?

Sorry za lpytanie laika,ale nie do końca rozumiem ten informatyczny żargon .

Co to znaczy “postawić serwer np. ftp czy www” ?

z góry dzięki

To znaczy postawić taka usługę czyli oprogramowanie na serwerze które będzie obsługiwać ftp lub www, a jeśli nie wiesz co to jest ftp to jest serwer do którego logujemy sie prze klienta ftp i mam dostęp do części wydzielonego dysku gdzie możemy przechowywać pliki. A serwer www to tam gdzie umieszcza sie strony www które potem są wyświetlane w przeglądarce to tak ogólnie.

Postawić serwer czyli uruchomić serwer dla graczy (np. na własnym komputerze) - Counter Strike np.

lub ftp czyli serwer skąd można ściągać pliki, a dla strony www to taki na którym będzie istniała strona www. Jeżeli nie napisałem czegoś lub się pomyliłem to proszę mnie poprawić. :wink:

Tak z tym, że serwer to raczej amatorski na własnym komputerze z dobrym łączem(wysyłaniem).

Dla serwera najważniejsze jest:

-zewnętrzne IP

-upload w zależności od potrzeb ale raczej to ważniejsze jest niż download czyli potrzebny raczej symetryk albo dobre łącze.

-dobry komputer ale to też w zależności, bo amatorski serwer dla kumpli na soldata to raczej nie potrzeba ani dużego uploadu ani komputera z serwerowni.

Jak ktoś stawia poważniejszy serwer to na serwerze dedykowanym :slight_smile: Ale to już poważniejsze pieniądze i poważniejsze cele.