Co to znaczy tania strona internetowa?


(Avista) #1

Przepraszam za tytuł, ale nie wiedziałem jak go zredagować.

Chodzi o to, że mój kolega ma kwiaciarnię i chciałby, żeby ktoś zrobił mu do 500 zł stronę tej kwiaciarni.

Czy w tej cenie jest to w ogóle możliwe?

Domyślam się, że najtańsze strony liczą sobie w przedziale 1000-2000 zł, ale są to tylko moje domysły bo w tym nie siedzę.

Gdzie szukać chętnych do tej roboty i za jaką najmniejszą cenę jest to możliwe do zrobienia?


(muchozol) #2

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na twoje pytanie. Najpierw kolega musi sobie jasno odpowiedzieć czego oczekuje od strony np:

  • czy to ma być zwykła strona, czy sklep internetowy,

  • czy strona ma być typową stroną firmową zawierającą podstawowe informacje o firmie, czy raczej mini portal podejmujący szerzej temat,

  • czy zawartość strony będzie w przyszłości zmieniana (nie mówię o jakiś drobnych korektach itp...),

  • czy właściciel strony chce w przyszłości samodzielnie dodawać w prosty sposób kolejne informację o produktach itp...

Na te i tym podobne pytania musi znać odpowiedź zanim zwróci się do kogoś z prośbą o wykonanie.

Wracając do cen, jeśli strona ma być typową prostą stroną firmową, opisującą tylko historię firmy, ofertę, dane kontaktowe to można to faktycznie zrobić za 500 zł. Przestrzegał bym przy okazji przed super ofertami z kartek na przystankach, albo ofert z allegro za 49 zł itp... Faktycznie może i zrobią porządnie wyglądająca stronę, ale czy będzie zgodna ze standardami, czy tak samo dobrze będzie wyglądać w różnych przeglądarkach i przy różnych rozdzielczościach? Czy strona będzie nadawała się do pozycjonowania? Nie ma się co oszukiwać fachowiec się ceni. Oczywiście zdarzają się lipne firmy, ale w przypadku normalnych można zobaczyć ich poprzednie realizacje i poddać je ocenie.


(Avista) #3

A ja sprawdzić daną firmę (w jaki sposób poszukać w necie ich stron - w ich wykonaniu), bo okazało się, że działająca firma zgodziła się na prostą stronę o kwieciarni bez sklepu internetowego za 500 zł.


(muchozol) #4

Po pierwsze skoro firma robi strony, to sami powinni posiadać stronę. Na ich stronie warto poszukać działu typu: nasze realizacje, projekty itp.

Oprócz oceny wizualnej, można zerknąć do kodu, zobaczyć czy przechodzi walidację itp. Jeśli nie mają się czym pochwalić, to lepiej ich sobie od razu odpuścić. Konkurencja jest na tym rynku naprawdę duża i nie ma co iść na kompromis.


(Avista) #5

OK, dzięki za ciekawe informacje!


(Irekxara) #6

labamba , może tutaj zloz oferte :arrow: http://www.zlecenia.przez.net/ napisz jakie masz wymagania i czekaj no propozycje


(Avista) #7

Xulu, dzięki!


(MaRa) #8

Z prostą stroną nie ma żadnego problemu. Profesjonalna firma odpowiednio sobie policzy, ale prywatnie webmaster będzie chciał dużo mniej. Nie trzeba do tego zbyt dobrego specjalisty.

By zdecydować się na konkretnego twórcę, należałoby przejrzeć jego poprzednie zlecenia, jak wyglądają te strony. I koniecznie w umowie zaznaczyć, że twórca zrzeka się praw autorskich! Inaczej będzie jak z programem - ma się go, można używać, ale nie można modyfikować, powielać, sprzedawać itd.

Jeśli strona będzie statyczna (bez animacji itd.), to da się ją nawet samemu utworzyć, Word czy Publisher dałyby radę. Dostawcy hostingu często mają kreatory stron internetowych, wystarczy wykupić miejsce na serwerze, zalogować się i w pół godziny będzie gotowe.


(Sitemaster) #9

Zależy co to za strona ma być. Jak by były znane jakieś konkretne wymagania, specyfikacja strony, to można by wtedy o cenie dyskutować

A tak, to powiem, że tzw wizytówki czyli proste strony z 2-3pdstronami to już od 100, 150zł można dostać.

Zwykle to jednak dobre idą w granicach 300-800. No a jak bardziej wymagające i złożone strony to w tysiącach.

zlecenia.przez.net można polecić, ale też sporo tam licytujących to dzieciarnia zaniżająca stawki.

Robią tanio, ale na odwal się.

Nie warto więc wybierać najtańszych, ale i też nie ma co przepłacać. Ważne by wykonawca był pewny i nie odwalał fuszery, tak że potem strona to sypiąca się sieczka na tabelkach.

A co do portfolio i walidacji - to się częściowo zgadzam. Częściowo, bo strona która się walidowała w 100% w chwili przekazania zleceniodawcy, potem już się może nie walidować - a bo klient sobie w kodzie pogmera, tu skrypt czy reklamę doda, doda alias czy jeszcze coś.

A poza tym, nawet na tym forum mozna znaleźć odpowiednich fachowców. :stuck_out_tongue:

Wiem, bo z powodu braku czasu sam tak czasem robię i jestem jak do tej pory bardzo zadowolony.


(Avista) #10

Dzięki wszystkim za porady.

Znajomy dał se (czytaj: sobie) na razie siana (nagłe, nieprzewidziane wydatki odsunęły na krótki czas otwarcie strony), ale na pewno temat powróci, więc wszystkie porady do czegoś się przydadzą.


(Grzesiek1) #11

Po pierwsze to czy trzeba czy nie trzeba dobrego programisty to zależy od tego czego potrzebujesz.

Po drugie widać sam nie masz o tym pojęcia a radzić próbujesz.

Co do strony za 500zł to coś prostego z paroma podstronami porządnie pewnie ktoś zrobi, jednak pod warunkiem że to coś bardzo prostego.

np. http://osbeta.org/portfolio/luban/# coś w takim stylu...bo jednak wykonanie grafiki (czyt. narysowanie choćby loga) to troche czasu i wprawy kosztuje, byle kto nie usiądzie i w paincie Ci tego nie narysuje :slight_smile:

A za te 50zł co tam ktoś mówił to rzeczywiście chyba ktoś usiądzie i Ci w wordzie utworzy "dokument html" ale stroną to bym tego nie nazwał :lol: