Co to znaczy,że przeglądarka jest domyślna


(Kyrneh1) #1

Witam.Zainstalowałem przeglądarkę Maxthon 3.3.6.2000,i przy jej otwieraniu pyta mnie,czy ustawić jako przeglądarkę domyślną,czy nie.Jaka jest różnica pomiędzy domyślną,a nie domyślną,i co to jest domyślna przeglądarka,i jaką pełni funkcję.


(mawro2) #2

Domyślna przeglądarka to ta która będzie się otwierać po kliknięciu na link który będzie w jakimś dokumencie bądź wiadomości na gg.

Jaka jest różnica to właśnie to co wyżej, czyli jeśli masz np. dwie przeglądarki powiedzmy Internet Explorer i Maxhton i ustawisz jako domyślną właśnie Maxhton to i tak z IE możesz korzystać bez żadnego problemu ale automatycznie będzie w Maxthonie wszystko otwierane.


(Agatonster) #3

Miklas ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Johny) #4

Domyślna oznacza główna przeglądarka,która się będzie otwierać w razie wymagania przeglądarki www,np. gdy klikniesz na link w poczcie otwiera się domyślnie ustawiona przeglądarka,masz np. Internet Explorera i Firefoxa,da się zrobić tak,aby tylko Firefox był główną przeglądarką w systemie i to on będzie wtedy się otwierał,jeśli ustawisz IE jako główną,to wszystko się będzie automatycznie otwierać w Internet Explorerze.Chodzi o domyślne skojarzenie dla systemu.To podobna sytuacja jaka jest z plikami multimedialnymi,po prostu możesz ustawić domyślnie,że np. pliki mp3 mają otwierać automatycznie Winampa i tam być odtwarzane,a avi,divx,xvid w VLC Media Playerze