Co trzeba mieć do rozdzielenie neostrady i jak to zrobić?

Jak w tytule mam modem speedtouch 516 mam switcha. Mam neo 1MB

Jeśli masz switcha to tylko spiąć kablami i ustawić adres zgodnie z jego instrukcją.:mrgreen:

ale mam modem speedtouch 516 i switch request RQSO5, czy będzię działało, jak sie nazywa kabel, ktory połączy 2 kompy, potrzebuję taki na 20 metrów,l są takie w sprzedaży?

W ostatnim CHIP-ie (dziś akurat czytałem :slight_smile: ) jest o tym obszerny artykół. Przedstawiam tu jego skrót:

  1. Sprawdź, czy umowa nie zabrania współdzielenia łącza na kilka kompów.

  2. Wszystkie kompy podłączasz do switcha, a potem:

a)jeśli twój modem ma wyjście RJ-45 (takie pasujące do wejść w switch-u) to go też podłączasz do switcha i masz spokój.

b)jeśli twój modem jest na USB, to go podłączasz do kompa i szukasz w ustawieniach swojego systemu operacyjnego (mogę ci wyszukać w artykule jak to się robi w Windows® i Linux) opcji współdzielenia łącza i konfigurujesz stacje robocze (cdn.)

Co do kabli to na pewno mają i do 100m. Dłuższe nie mogą być ze względu na fizyczna właściwości kabli :slight_smile: . W niektórych sklepach (pewnie we wszystkich, ale się nie znam) to ci robią kable na poczekaniu na zamówienie takie długie, jakie chcesz.

a od kiedy to switcz Rozdziela neo a nie router ?

jeden z komputerów musi reszcie udostępniąć neta z neo wtedy możemy pod switcha podlączyć

Złączono Posta : 31.12.2006 (Nie) 23:22

od kiedy takie żeczy do swicha podłącza kolego do routera podpinasz modem i w routerze konfigurujesz połączenie do neo :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 31.12.2006 (Nie) 23:25

http://www.banita.pl/~pysiu/neo/neo.html

http://www.banita.pl/~pysiu/d-link/d-link%20neo.html

Z tego co wiem, to wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że będzie działać tak jak napisałem, bo jeśli modem ma wyjście RJ-45, to jest przystosowany do podłączania do karty sieciowej, a wtedy nie zrobi różnicy, czy to jeden komputer, czy kilka. Ale nie będę się z tobą kłucił, bo czasopismo (CHIP) zostało w pokoju na górze i nie mam po ręką dowodów. Jeśli Paker ma modem z RJ-45, to podłącza go do switcha, podłącza do switcha jednego kompa i sprawdza, czy mu to działa. A jak ma modem pod USB, to i tak nieważna, kto z nas ma rację.

nawet to i tak jeden z komputerów musi udostępniać neta bo musi mieć skonfigurowane połączenie z ne :wink: o