Co tu ulepszyć?

W związku z tym, że niedługo mam urodziny, dostanę około 400zł (może trochę więcej max 500). Chciałbym za tą sumę choć troszkę ulepszyć sprzęt. Teraz mam:

Celeron 2.6ghz (26x100 AUĆ) socket 478

Radeon 9600pro 256mb

mobo AsRock P4V88+

pamięć 2x256mb (nie pracują w dualu, inne timingi)

Myślałem nad kupnem kości 512mb, ale wtedy jak ustawić z dualem? I czy w ogóle się opłaca, bo jedna kość 256mb jest 333mhz. Wtedy może sprzedać te 256-tki i kupić dwie 512-tki? Jeśli się uda, fajnie by było, jakby starczyło jeszcze na procka. Proszę o rady. Aha, allegro odpada!

Sprzedaj te dwie kości i kup 2x512 po 400 MHz :slight_smile:


A dlaczego Allegro odpada?

Ja tam właśnie kupiłem 512 DDR po dobrej cenie i nie ma żadnych problemów - polecam odbiór osobisty :slight_smile:

Allegro odpada, ponieważ nie mam tam konta :slight_smile:

A czy dużo dałoby wymiana procka na P4 prescott, coś koło 2.5 ghz, lub jakiegoś celerona D?

a co za problem, założyć? ;] akutat do urodzin powinieneś dostać list, aby aktywować w pełni konto :).

A można tam sporo zaoszczędzić :).

Hm, to może zamówić z konta kolegi? on ma, kupował tam aż jedną rzecz :smiley:

Do soboty? 8)

igorenek grasz na kompie?

Jak tak to do wymiany proc, grafa i pamięć

to lepiej dozbieraj jeszcze trochę i kupisz coś sensownego na przyszłość :slight_smile:

Gram, grafa była niedawno wymieniana. (nie pomyślałem o urodzinach no i…). Chyba wymienię pamięć, w końcu potem mogę ją przełożyć do nowej płyty.

Jak z tym P4 lub celeronem D? Opłaca się? Jeśli tak, to które modele kupować?

jak dla mnie nie opłaca się kupować części do tego kompa, zamiast wydawać w niego kasę, trzymaj ją, nazbierasz trochę kupisz coś lepszego i przyszłościowego(Am2,C2D)

oj nie wiem, jak kupisz ddr to może nie pasować do mobo z ddr2 …

Hm, więc uzbierać około 2000-2500 i kupić cały sprzęt? Trudno będzie się powstrzymać, chociażby dlatego, że przez brak pamięci często oblivion się zacina :smiley:

Ja sie w pełni zgadzam z wigrusem :wink:

Ale nie cały sprzęt tylko już jakiś dobry procek i grafe.

Również bym Tobie to proponował,ale równie dobrze mógłbyś kupić jedną kość 1GB.

Jak tam u Ciebie z zasilaczem :?:

Uh, 300W :?

Nie musisz aż tyle

Monitora chyba nie będziesz wymieniał

No nie będę. A co zrobić ze starym komputerem? Dać mamie, czy sprzedać na części?

Oj, złóż sobie jakiś dobry komputer w komputroniku… Wyjdzie ci około 2200zł :?

No chyba, że ja czymś przepłacam… Bo zwykle mi mniej więcej w takich cenach wychodziła skrzynka

igorenek

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 287#661287

post McDracullo i mój pod spodem :wink: oczywiście bez tego monitora, a pamięci możesz wziąć 667MHz :wink:

i wychodzi ładny sprzęt i pokręcić na nim można :wink:

DVD mi nie potrzebne, zabiorę z tego kompa :wink: Więc przeznaczę na lepszą grafikę.

Zaraz idę do spons…ee, rodziców, co by mi dokładali regularnie :mrgreen:

możesz kupić jedynie grafę z zalmanem tą gf7300GT :wink:

http://www.allegro.pl/item121440136_gal … alman.html

http://www.allegro.pl/item122049164_gal … _2ns_.html