Co tu zrobić z... dwoma modułami RAM?

Co tu zrobić z dwiema kartami RAM z pc gdzie każda ma 512 MB ?
Jakieś propozycje kupna, zamiany, utylizacji, inne ?
Foto poniżej:

Możesz na przykład pobawić się w chomika :joy:

W (prawie) trzeciej dekadzie XXI w. 1GB RAM DDR2 stanowi wartość wyłącznie historyczną.

ps. kości, nie karty.

1 polubienie

Ja mam gdzieś jeszcze 256 MB :smiley:

To Quady w kolekcji same, czy inne tez zbierasz? Słabo widać.

Mi to wygląda na kośći laptopowe ddr1. Prawdopodobnie ze świeca szukać takich działających lapków, ale możesz zaproponować oddanie za koszt znaczka. W ostateczności dla jakiegoś dziadka z muzealnym laptopem może się przyda.

A jak nie:
image

Athlony, Semprony, Celerony i Exxx. Quady nie przeszły na emeryturę, dzielnie działają w blaszakach-dziadkach :wink:

Zrób sobie brelok do kluczy.
Ewentualnie oddaj do utylizacji.

Też mam 256, tyle że… 256 kB. :slight_smile:
Co do głównego tematu - 512 MB RAM to kości dziś mało przydatne, ale kto wie, może gdzieś, ktoś…

256KB to chyba jakaś karta rozszerzeń do amigi :smiley:

1 polubienie

Może kiedyś nawiążesz współpracę z jakimś muzeum :smiley:

Kolczyki w stylu cyberpunk. :wink:

Nie, do peceta. Rozbudowywałem kiedyś koledze RAM z 1MB (4x256 KB) do 4 MB (4x1MB) w 30 pinowych modułach SIMM. Sam miałem wtedy 4 MB RAM i mogłem pograć w DOOM-a, a on nie. Więc przez kilka miesięcy odłożył trochę pieniędzy z pensji i kupił wtedy 4 MB RAM w 4 kościach. Wydatek był niemały, gdyż wtedy koszt 4 MB RAM to była cała miesięczna pensja…

Myśle że zrobie z tego breloczki do kluczy albo breloczek do smartfona…

Zbieraj, styki masz pozłacane chyba w tej pamięci, możesz z tego złoto odzyskać! Tylko koszt w warunkach domowych uzysk przewyższy.

Breloczki mam super …

Fani sprzętu (zaraz retro) chętnie zainteresują się takimi pamięciami. Kwestia czasu :slight_smile:

Masz tam jakiegoś c2d

Mam dwa Cd…

Wyciąć dziurkę i w sam raz na obrączkę :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: