Co ulepszyć w komputerze?

Witam. Za jakiś tydzień zamierzam wzmocnić środek swojego komputera. Obecni mój blaszak nie jest jakiś świetny i posiada w sobie :
I3 4160
GTX 1060 6gb
8 gb ram ddr 3
1 t dysk
256 gb ssd
Zasilacz antec 500w
Mam do wydania 2000 tys zł. Zastanawiam się nad wymianą procka płyty oraz ramu na
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 TOMAHAWK MAX
G.SKILL 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Aegis
Dodam, że chce zagrać w takie gry jak cyberpunk ac vallhala czy mafia 1 remake.
Wolę się dopytać was tutaj czy jest to dobry ruch i czy dane gry powinny płynie chodzić po takim wzmocnieniu ?
Jeżeli jednak wytłumaczycie mi, że wymiana tych podzespołów nie umożliwi mi granie płynie w te dane tytuły to posiadam ps4. Wojna myśli polega na tym że nwm czy inwestować te częsci w kompa czy dać sobie spokój i w nowe gry grać na ps4. Dodam jedynie, że ps4 mam od półtorej roku i jednak wolałbym grać w gry na pc ponieważ od zawsze grałem na blaszaku. Z góry dziękuje wam za każdą pomoc oraz rady może co lepiej kupić niż to albo czy dany zestaw jest dobry i uciągnie nowe gry

Ten zestaw po zmianach, ma obowiązek najbliższe 3 lata obsłużyć wszystkie gry (może z małymi wyjątkami bez optymalizacji).
Płytę główną wziął bym B450 Pro4 lub A-PRO MAX. Chyba że chciałbyś co jakiś czas (częściej) inwestować w PC to wtedy plyta na B550.