Co ulepszyć/zmienić w komputerze?

(shinxion1) #1

Witam wszystkich, jak w temacie poproszę o subiektywne rady dotyczące modernizacji komputera.

Mój zestaw to:

• procesor intel I7 920
  • płyta główna msi x58 Platinum
  • pamięć ram 7GB (4GB+1GB+1GB+1GB)
  • Karta graficzna GIGABYTE AMD Radeon HD 7870 GHz Edition
  • zasilacz Corsair VS650 650W

Proszę o rzetelne rady, wolałbym nie zmieniać płyty głównej (przez wgląd na konieczność kupienia nowego systemu), ale jeżeli ktoś z was ma dobry argument to chętnie przeczytam.
Wiem że mam dość starą podstawkę procesora (LGA1366), z chęcią przeczytam też wasze opinie na jej temat.

(Enzo1) #2

Zakup dysku SSD,celuj w pojemność 240-256GB,na kościach MLC.Dysk przyspieszy komputer,będzie działać o wiele szybciej niż z talerzowcem.

(Odyniec_Stary) #3

Dysk SSD (jeśli nie posiadasz). Tutaj dobrym wyborem będzie ADATA SU800 256 GB.

Procesor masz ciągle wydajny, mimo wieku. Wypadałoby go spróbować podkręcić.

(shinxion1) #4

Ciekawa propozycja. już od dłuższego czasy nad takim dyskiem myślałem.
Jeżeli chodzi o dysk, to zastanawiałem się też nad Seagate Firecuda, zawsze to trochę taniej a prędkości odczytu i zapisu tez są szybsze niż w zwykłym dysku.
A co powiecie na zmianę procesora na jakiś wyższy model (dalej mówię o LGA1366)?

(Enzo1) #5

Może i taniej i zdecydowanie wolniej.Jeśli już to żadnych półśrodków,najlepiej SSD na system a HDD na magazyn.

(shinxion1) #6

Dobra, przekonałeś mnie.
Co więc myślisz o mocniejszym procesorze na LGA1366?
Czy ma to jeszcze jakiś sens?

(Enzo1) #7

Jeśli dopłata do mocniejszego procesora będzie mała to można zmienić np na i7-970 lub z serii Extreme Edition.

(Odyniec_Stary) #8

Nie ma to sensu. Masz ciągle dobry procesor, który można całkiem przyzwoicie podkręcić.

Może wyjmij te 3 kosci po 1 gb i kup drugą taką samą 4gb i ustaw dual-channel.

(shinxion1) #10

Myślałem żeby kupić dwie 4GB i ustawić je w triple-chanel.

jeśli twoja płyta obsługuje coś takiego to czemu nie :slight_smile:

(shinxion1) #12

To jeden z niewielu “bajerów” które posiada.
Próbowałem dziś trochę pogrzebać w biosie, by podkręcić procka i okazało się ze większość opcji jest zablokowana. Także nie ma co nawet próbować.
Szkoda ze ma złącze pci-e tylko 2.0

(Lelem) #13

Tak jak radzili wyżej, dobrze będzie zainwestować w SSD (zauważalna różnica w szybkości działania względem HDD) oraz wyjąć trzy kości 1 GB na rzecz jednej 4 GB (najlepiej takiej samej, jak model już zainstalowany). Po tych “zabiegach” system będzie działał responsywniej/ komputer zyska drugą młodość :wink:

(Odyniec_Stary) #14

Zapewne nie uaktywniłeś opcji zaawansowanych w biosie (ctrl + F1).

Przeczytaj poradnik o podkręcaniu, zanim się za to weźmiesz.