Co ulepszyć/zmienić w komputerze?

Witam wszystkich, jak w temacie poproszę o subiektywne rady dotyczące modernizacji komputera.

Mój zestaw to:

  • procesor intel I7 920
  • płyta główna msi x58 Platinum
  • pamięć ram 7GB (4GB+1GB+1GB+1GB)
  • Karta graficzna GIGABYTE AMD Radeon HD 7870 GHz Edition
  • zasilacz Corsair VS650 650W

Proszę o rzetelne rady, wolałbym nie zmieniać płyty głównej (przez wgląd na konieczność kupienia nowego systemu), ale jeżeli ktoś z was ma dobry argument to chętnie przeczytam.
Wiem że mam dość starą podstawkę procesora (LGA1366), z chęcią przeczytam też wasze opinie na jej temat.

Zakup dysku SSD,celuj w pojemność 240-256GB,na kościach MLC.Dysk przyspieszy komputer,będzie działać o wiele szybciej niż z talerzowcem.

Dysk SSD (jeśli nie posiadasz). Tutaj dobrym wyborem będzie ADATA SU800 256 GB.

Procesor masz ciągle wydajny, mimo wieku. Wypadałoby go spróbować podkręcić.

Ciekawa propozycja. już od dłuższego czasy nad takim dyskiem myślałem.
Jeżeli chodzi o dysk, to zastanawiałem się też nad Seagate Firecuda, zawsze to trochę taniej a prędkości odczytu i zapisu tez są szybsze niż w zwykłym dysku.
A co powiecie na zmianę procesora na jakiś wyższy model (dalej mówię o LGA1366)?

Może i taniej i zdecydowanie wolniej.Jeśli już to żadnych półśrodków,najlepiej SSD na system a HDD na magazyn.

Dobra, przekonałeś mnie.
Co więc myślisz o mocniejszym procesorze na LGA1366?
Czy ma to jeszcze jakiś sens?

Jeśli dopłata do mocniejszego procesora będzie mała to można zmienić np na i7-970 lub z serii Extreme Edition.

Nie ma to sensu. Masz ciągle dobry procesor, który można całkiem przyzwoicie podkręcić.

Może wyjmij te 3 kosci po 1 gb i kup drugą taką samą 4gb i ustaw dual-channel.

Myślałem żeby kupić dwie 4GB i ustawić je w triple-chanel.

jeśli twoja płyta obsługuje coś takiego to czemu nie :slight_smile:

To jeden z niewielu “bajerów” które posiada.
Próbowałem dziś trochę pogrzebać w biosie, by podkręcić procka i okazało się ze większość opcji jest zablokowana. Także nie ma co nawet próbować.
Szkoda ze ma złącze pci-e tylko 2.0

Tak jak radzili wyżej, dobrze będzie zainwestować w SSD (zauważalna różnica w szybkości działania względem HDD) oraz wyjąć trzy kości 1 GB na rzecz jednej 4 GB (najlepiej takiej samej, jak model już zainstalowany). Po tych “zabiegach” system będzie działał responsywniej/ komputer zyska drugą młodość :wink:

Zapewne nie uaktywniłeś opcji zaawansowanych w biosie (ctrl + F1).

Przeczytaj poradnik o podkręcaniu, zanim się za to weźmiesz.