Co ulepszyć?

Witajcie! Ostatnio myślałem nad uprgadem mojego komputera.
Oto specyfikacja:
Zasilacz: Corsair VS 550W 80+ 120mm
Procesor: Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/
Płyta główna: MSI H81M-P33 /intel H81, LGA1150/
Pamięć RAM: 2x Kingston 8GB 1600MHz CL9 HyperX Savage
Karta graficzna: Asus Radeon R9 380 StriX Gaming DCII OC 4GB DDR5 256bit (1010/5700)
Obudowa: Zalman Z1 USB3.0 black (b/z)
Od czego zacząć? Budżet mały bo około 1500zł. Patrzymy oczywiście pod kątem gamingowym.

Dwa warianty.

Albo wymienisz procesor na to:

I dokładasz RX 580, nowy że sklepu

Albo druga opcja to zakup za niemal cały budżet GTXa 1070, ewentualnie 1660 Ti. Lepszą opcją wydaje się 1070 jeżeli znajdziesz w kwocie za około. 1300 zł

Do obu opcji możesz jeszcze dorzucić jedną kostkę RAM.

1 polubienie

W którym z wariantów poczuje lepszą wydajność w nowszych produkcjach growych? Głównie rozchodzi mi się o to czy mój aktualny procesor nie będzie ograniczał tego GTXa 1070?

W drugim na pewno będziesz miał znacznie większą moc w grach gdzie GPU ma znaczenie największe. Intel i5 4460 nie jest co prawda za słabym procesorem do karty pokroju GTX 1070, ale można go wymienić w przyszłości. Dołożenie drugiej kostki ram dla DualChannel też na pewno trochę pomoże.

Tutaj możesz zobaczyć różnicę między RX 580, a GTX 1070 w Wiedźminie 3

Na innych podstronach masz inne gry do porównania…

1 polubienie

Dzięki za pomoc :D.

Jest jeszcze trzecia opcja: obecny na Allegro i bierzemy nowy, ale wydajności, poza nowszą platformą, to niewiele da. Jeżeli wejda BFy czy podobne prockożerne, to można dać i7 i starczy na jakieś czas;-) Osobiscie bym celował chyba w 1070 z 8 GB, zje większość budżety.

Dodatkowo, gdyby o mnie chodziło, to pchnąłbym obecna kartę, sprzedał procka i5 i wsadził i7 :wink:

Ramu ma on 16 GB w jednej kości, ok mniej wydajnie, ale ilość wystarczająca mimo wszystko do śmierci tego modelu :wink:

1 polubienie

Pamięć ram jest w dwóch kościach po 8GB, wybaczcie źle opisałem.

Nie ma problemu, czyli taki plan za Lordkiem (optymalnie)1070 (8GB) + jak się uda sprzedać obecna/ dodając sprzedanie i5 / coś zostanie bierzesz i 7 :wink: Ramu Ci wystarczy w takim secie i powinien spokojnie kilka lat wszystko odpalić.

1 polubienie

Dzięki wielkie.
Poszedłem za waszymi radami i kupiłem GTXa 1070 w sierpniu dokupię tego i7-4790. I jeszcze pytanie o zasilacz - na razie starczy czy lepiej wymienić?

Wystarczy w zupełności.

1 polubienie