Co ulokować w partycji D

Hallo

Mam prośbę o poradę do zorientowanych

Mam w systemie Windows 7 dyski “C” i “D”.

Chciałbym umiejętnie rozdzielić aplikacje ale nie wiem co gdzie należy ulokować. 

Zapytania.

  • który  dysk jest bezpieczniejszy?

  • co w takich dyskach ulokować?

 

Pozdrawiam/Yan.

 

 

to jest jeden dysk lecz podzielony na partycje. jeśli padnie dysk to podział na partycje nie wiele da przy odzyskiwaniu danych, jeśli uszkodzone sektory nie obejmują danych. co do lokowania danych to takie dane jak zdjęcia, filmy, muzyka, czy inne dokumenty lepiej umieszczać na partycji, gdzie nie jest zainstalowany system. po reinstalacji systemu dane spokojnie tam siedzą i można je odczytywać. aplikacje użytkowe np office czy programy różnego typu lepiej też na inną partycję lecz to nie ma znaczenia bo przy reinstalu systemu rejestr się czyści i utracone wpisy nie pozwolą na otwarcie programu. w sumie to kwestia gustu co kto gdzie ładuje, lecz jeśli chodzi o mnie to do partycji z dyskiem ładuję wszystkie programy użytkowe, a na osobną partycję dane dla mnie ważne, jak instalki, zdjęcia itp czy gry

Hej “maszaczek”

Tak zrozumiałem.

Ponieważ system mam na C to ochronny byłby u mnie D. Czyli na D lokuje to co chciałbym ochronić. Czyli swoje dane. Zapewne byłyby też ochronione programy portable.

No to dzięki za poradę.

Yan

Masz drugi Program Files na “D”, ponieważ zainstalowałeś na partycji D jakieś programy!

Faktycznie powinieneś programy, których foldery widzisz wewnątrz tego folderu Program Files, odinstalować i ponownie zainstalować (jeśli są potrzebne?) standardowo, czyli na partycję C. Wtedy usunąć całkowicie ten folder Program Files z partycji D. Partycję D traktuj wyłącznie jako “magazyn” na fotki, muzę, dokumenty, instalki itp.

PS. Warto zastanowić się nad ewentualnym przepartycjonowaniem dysku tak, aby starczyło miejsca na wszystkie zasoby użytkownika, ale na odpowiednich partycjach.

Hallo

No a co z Windows Defender? Mam go w Program Files ale nieaktywny. Mam zainstalowany Microsoft Security Essentals . Czy dlatego Defender nieaktywny? Usunąć tego Defender czy jakoś aktywować?

Yan

Masz go w Program Files, ale chyba na partycji C? Jeśli tak to OK.

Z chwilą zainstalowania MS Security Essentials, Windows Defender ulega samoczynnemu wyłączeniu. Nie należy go usiłować odinstalować ani aktywować!

Program Files to tylko folder, nikt nie karze instalować ci w nim programów.

do drobok

???

Nikt nie każe ale instalują się domyślnie. Gdzieś muszą.